Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2024-03-21 |
2022-ųjų vasarį Europos patentų organizacijos patentą sukurtai cheminio antrinės PET pakuotės perdirbimo technologijai gavusiai Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiai bendrovei „Neo Group” pavyko įrodyti, kad Mokesčių inspekcija nepagrįstai neleido jai pasinaudoti dviguba pelno mokesčio lengvata.
„Neo Group“ išradimo esmę sudaro panaudotų PET pakuočių grąžinimas į gamybą, jų paruošimas ir išvalymas švelniosios glikolizės būdu. Ši technologija dabar jau leidžia naujų PET granulių gamyboje naudoti apie 25% antrinės žaliavos be kompromisų galutinio produkto kokybei, bet ateityje klaipėdiečiai ketina antrinio PET dalį padidinti iki 50%”, – buvo rašoma 2022 m. vasarį platintame pranešime spaudai.
Gavus minėtąjį patentą 2022 m. kovo pradžioje bendrovė kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), kad ši pritartų Pelno mokesčio įstatymo nuostatų taikymui būsimiems sandoriams. VMI, pasikonsultavusi su Finansų ministerija, konstatavo, kad bendrovė iš tokių granulių pardavimo gauto pelno negali apmokestinti tik 2,5 proc. tarifu.
Nesutikdama su tokiu sprendimu „Neo Group“ padavė skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Jį išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjai Diana Butrimienė, Arūnas Kaminskas ir Jolanta Vėgelienė, 2022-ųjų spalį bendrovės pretenziją atmetė. Šis teismas sutiko su VMI pozicija, kad dviguba lengvatų teikiama mokestinė nauda būtų nesuderinama su EBPO ir ES principais žalingos mokesčių praktikos srityje.
„Teismo vertinimu, bendrovė <…> toms pačioms pajamoms negali kartu taikyti ir LEZ įmonei taikomo atleidimo nuo pelno mokesčio ar 50 proc. sumažinto pelno mokesčio tarifo, t. y. negali taikyti dviejų atskirų lengvatų toms pačioms apmokestinamoms pajamoms”, – buvo rašoma sprendime, kuris dar galėjo būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT).
„Neo Group“ pasinaudojo tokia galimybe ir pasiekė pergalę. LVAT kolegija, kurią sudarė teisėjai Ramūnas Gadliauskas, Dainius Raižys ir Arūnas Sutkevičius, konstatavo, jog bendrovė įgijo teisinę galimybę taikomą 5 proc. tarifą susimažinti 50 proc. Anot jos, pirmos instancijos pateiktas teisės aiškinimas neatitinka įstatymų leidėjo valios.
„Seimas neįtvirtino teisinio reguliavimo suponuojančio draudimą, kurį nurodo mokesčių administratorius“, – rašoma neskundžiamame sprendime.
Juo VMI sprendimas panaikintas ir institucija įpareigota iš naujo išnagrinėti bendrovė prašymą. Tai pat PET granulių gamintojai iš inspekcijos priteista 3 000 Eur bylinėjimosi išlaidų.
„Neo Group“ priklauso Kipre registruotai tarptautinei grupei „RETAL Industries“. Skelbta, kad „RETAL“ grupės prezidentas ir pagrindinis akcininkas yra Kipro pilietis Anatolijus Martynovas. Teigiama, kad „Neo Group“ yra viena didžiausių polietileno tereftalato (PET) granulių gamintojų Europoje. Savo veiklą Lietuvoje ji pradėjo 2004 metais, 2011-aisiais ji tapo Klaipėdos LEZ dalimi.
2022-aisiasi įmonės pardavimo pajamos siekė 740 mln. eurų ir buvo beveik 36 proc. didesnės nei 2021 m. Įmonės grynasis pelnas tada siekė 62,38 mln. eurų (2021 m. – 40,14 mln. eurų).
Krč, be spr. santrumpos bbž ką čia šiuo straipsniu norėta pasakyti, išslyrus „kas šuniui uodegą pakels jei ne pats…”
klaidų kritikų dvasios blizgesys ir skurdas
Na autorius parodė, kad nepriima kritikos. Gal geriau pasitikrinti pačiam klaidas, o ne priekaištauti tam ,kuris pakomentavo.
Aš visada priimu konstruktyvią kritiką. Neklysta ir klaidų nedaro tik nedirbantys. Vietoje dviejų komentarų galėjot klaidas įvardinti ir taip gerą darbą padaryt, bet kai tikslas tik anonimiškai paloti menkinant, tai turim ką turim.
Straipsnį turbūt pirmokas rašė, nes senai nemačiau tiek klaidų
Kaip ne pirmokas galėtumėte pasinaudoti klaidų pranešimo forma, kad būtų galima pasitaisyti, o ne savo išmintį komentare išlieti.