Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-03-20 |
Po skandalo dėl medžių kirtimo Kristijono Donelaičio aikštėje Klaipėdos meras siūlo keisti algų Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos nariams mokėjimo tvarką. Taip pat norima naikinti galimybę želdinių vertinimą atlikti ir sprendimą pateikti savarankiškai, fiziškai nedalyvaujant posėdyje.
Meras pateikė savivaldybės tarybos sprendimo projektą „Dėl Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“. Jo aiškinamajame rašte teigiama, kad tvarką norma keisti atsižvelgiant į Tarybos narių išsakytą nuomonę.
Numatyta, kad šią komisiją sudarys pirmininkas, pavaduotojas ir ne daugiau kaip 10 narių (vienas iš jų atliks sekretoriaus funkcijas). Valstybės tarnautojus į komisijos sudėtį deleguos meras. Vieną komisijos narį galės deleguoti miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas. O Savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyrius turės organizuoti visuomenės atstovų atranką. Visuomenės atstovai turės sudaryti ne mažiau kaip pusę komisijos narių.
Komisijos nariams už darbo laiką mokamas atlygis, numatytas Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatyme. Komisijos narys turi teisę atsisakyti atlyginimo.
Posėdžių data, laikas, vieta ir darbotvarkė turės būti viešai skelbiami Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje, skiltyje „Aplinkos apsauga → Želdinių apsauga → Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija“.
2024 m. Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos narių atlygiui numatyta skirti 5000 Eur. Nurodoma, kad pasikeitus nuostatams preliminariai reikalinga lėšų suma sieks 6425,04 Eur. Konkreti reikalinga lėšų suma priklausus nuo komisijos narių aktyvaus dalyvavimo bei gaunamų prašymų kirsti saugotinus želdinius kiekio.
Vaitkaus makaronų fabrikas ….
Ne visuomeninkai ir ne savivaldybės bet kokie darbuotojai turėtų medžius vertinti, o kaip minimum biologai, miškininkai ar arboristai, bent jau kraštovaizdžio architektai.
Sutinku. Medžių gynėjai paprastai vadovaujasi sentimentais ir emocijomis, bet ne praktiniais sumetimais. Dar pridėčiau, kad turi dalyvauti ir miesto architektai, landšaftų ir urbanistinių teritorijų projektuotojai. Tada bus tvarka.
čia merui nesuprantami dalykai. gal ir barmenė norės įvertinti kertamų medžių naudą ar nenaudą… mes kažkur kosmose esam… net gėda skaityti.