Žemės perdavimas savivaldai: sprendimai bus greitesni ir skaidresni?

Politika
Avatar photoPalmira Martinkienė
2024-02-01

Iš buvusių 820 Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) darbuotojų visi pakeitė darbo profilį, o 154 darbuotojai perėjo dirbti į 60 savivaldybių po to, kai vasario 1 d. baigtas paskutinis žemės pertvarkos šalyje etapas.

Asociatyvi portalo archyvo nuotr.

Ketvirtadienį ta proga surengtoje spaudos konferencijoje aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vilniaus miesto vicemeras Andrius Grigonis ir Lietuvos savivaldybių asociacijos laikinai prezidento pareigas einantis Plungės rajono meras Audrius Klišonis apžvelgė valstybinės žemės perdavimo savivaldai privalumus. Akcentuota, esą tai leis sprendimus, susijusius su žemės panaudojimu, priiminėti kur kas greičiau ir skaidriau.

„Visos 60 savivaldybių šiandien yra įgavę įrankius, kad galėtų greičiau pritraukti investicijas ir kiekvienai savivaldybei tai yra be galo aktualu. Taip, mes esame visiškai skirtingi, yra mažosios savivaldybės, yra kurortinės savivaldybės, tačiau joms taip pat reikia investicijų, joms reikia vystyti viešbučius su infrastruktūra, SPA ir kitas paslaugas ir norint tuos veiksmus atlikti mes visos taip pat konkuruosim dėl vienų ar kitų investicijų”, – sakė Plungės rajono meras A. Klišonis.

Jo teigimu, nemaža dalis atsakomybės dėl žemės panaudojimo dabar teks ir merams, ir savivaldybių taryboms, o tai esą sąlygos didesnį viešumą bei skaidrumą.

„Yra daug daugiau skaidrumo ir tai yra eliminuota iš vienos institucijos [NŽT], kuri anksčiau pati save tikrindavo ir pati priiminėdavo sprendimus”, – valstybinės žemės perdavimu savivaldai džiaugėsi laikinasis savivaldybių asociacijos prezidentas.

Savo ruožtu S. Gentvilas teigė, jog nuo šiol savivaldybėms suteikiama teisė priiminėti sprendimus dėl žemės sklypų nuomos, panaudos, servitutų nustatymo, miestų rekreacinių zonų plėtros, visų procesų derinimo ir kt.

Jis taip pat informavo, jog nuo šių metų sausio 1 d. startavo vieno langelio sistema. Dabar dėl valstybinės žemės valdymo nebereikia kreiptis į dvi institucijas, kaip kad būdavo anksčiau [į Statybų inspekciją bei NŽT], o visą informaciją, susijusią su visa valstybine žeme, miškais ir kt. galima rasti Teritorijų planavimo ir statybų vartų interneto svetainėje.

„Ten matosi visa valstybinė žemė ir miškai, ir suformuota, ir nesuformuota žemė. Kiekvienas pilietis gali nueiti ir pasižiūrėti, ar sklypas išnuomotas, kam jis perduotas, ar yra raštiškas prašymas jį išnuomoti ar parduoti, tai leidžia turėti visišką skaidrumą tiek visuomenei, tiek politikams dėl sprendimų apimties”, – kalbėjo aplinkos ministras.

Visoms 60 miestų ir miestelių savivaldybėms perduota apie 112 tūkst. ha valstybinės žemės: 55 tūkst. sklypų bei 67 tūkst. ha nesuformuotų valstybinės žemės plotų.

Neperduotą savivaldai žemę ir toliau valdys NŽT, o žemės naudojimo pagal paskirtį ir tinkamose ribose kontrolę nuo šiol vykdys Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Savivaldybės privalės labiau rūpintis vietinės reikšmės keliais

Seimas priėmė Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo ir Kelių įstatymų pataisas, kuriomis nuspręsta skirti didesnį dėmesį vietinės reikšmės keliams, ...
2025-01-14
Skaityti daugiau

ELTA

Iš švenčių kalendoriaus siūlo išbraukti Tarptautinę darbo dieną

Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui pasiūlius į šventinių dienų sąrašą įtraukti Laisvės gynėjų dieną, Seimo liberalai nusitaikė į gegužės 1-ąją švenčiamą Tarptautinę ...
2025-01-14
Skaityti daugiau

Politika

Siekiama viešinti visų savivaldybių darbuotojų atlyginimus

Seimas svarstys Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma visų be išimties valstybės ir savivaldybių įstaigose ...
2024-12-03
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This