Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-01-18 |
Sausio 18 d. paskelbtas geriausių pasaulio darbdavių sąrašas „Top Employer 2024“, į kurį patenka tik aukščiausius tarptautinius rūpesčio darbuotojų gerove standartus atitinkančios įmonės. Dvi Lietuvos bendrovės „Philip Morris Lietuva“ ir „Philip Morris Baltic“ į geriausiųjų sąrašą pateko jau dešimtą kartą.
Geriausių darbdavių sąrašą sudaro nepriklausomas Nyderlandų institutas „Top Employers Institute“. Kiekvienais metais darbdaviams jis kelia naujus, aukštesnius reikalavimus ir vertina juos tokiose srityse kaip žmogiškųjų išteklių strategija, komandos formavimas, darbo aplinka, talentų pritraukimas, tobulėjimas ir karjeros valdymas, įvairovė, lygybė ir įtraukimas, gerovė ir kt.
Lietuvoje veikiančios „Philip Morris Baltic“ ir „Philip Morris Lietuva“, kuriose dirba per 700 žmonių, įmonės įvertintos „Top Employer Lithuania“ ir „Top Employer Europe“ sertifikatais, o pasaulinė bendrovė „Philip Morris International“ pelnė „Top Employer Global“ įvertinimą.
„Pernai atšventę „Philip Morris“ veiklos Lietuvoje trisdešimtmetį, šiemet galime minėti dar vieną jubiliejų – jau dešimtą kartą gaunamą „Top Employer“ įvertinimą. Norėdami kasmet atitikti vis augančius vertintojų reikalavimus, mes nuolat sekame naujausias žmogiškųjų išteklių tendencijas, tyrimus, klausomės savo darbuotojų, geriname jiems darbo ir tobulėjimo sąlygas, vis labiau rūpinamės jų fizine ir emocine sveikata, lygiomis galimybėmis. Mūsų tikslas – kad kiekvienas mūsų darbuotojas jaustųsi įvairiapusiškai saugus, girdimas ir galintis save realizuoti bei augti, o „Top Employer“ įvertinimas – mūsų pastangų įrodymas“, – pranešime pažymi Sandra Daukšienė, „Philip Morris Baltic“ žmonių ir kultūros vadovė.
Ji pasakoja, kad „Philip Morris“ įmonės Lietuvoje pastaraisiais metais įdiegė kelias naujoves, skirtas dar labiau prisidėti prie darbuotojų gerovės.
„Visų pirma, praplėtėme mūsų „Laimingų tėvų“ programą, kuria siekiame pagelbėti tėvams kuo lengviau derinti darbą ir vaikų auginimą. Dažnai tėvai, išėję vaiko priežiūros atostogų, iš valstybės gauna už jų buvusį uždarbį mažesnes socialines išmokas. Mes pirmąsias vaiko priežiūros atostogų savaites šį skirtumą kompensuojame, kad tėvų pajamos išliktų nepakitusios“, – sako S. Daukšienė.
Kita naujovė „Philip Morris“ įmonėse – įdiegtas lankstus hibridinis darbo grafikas.
„Pasibaigus pandemijai dalis darbdavių ėmė pamažu atsisakyti darbo iš namų galimybes ar ją griežtai riboti, pavyzdžiui, reguliuoti, kuriomis dienomis galima dirbti iš namų, o kuriomis būtina ateiti į biurą. Mes stengėmės darbuotojams suteikti kuo didesnį lankstumą. Ne tik palikome galimybę dirbti nuotoliu, bet ir leidžiame darbuotojams patiems pasirinkti grafiką, pagal kurį jie gali iki 60 proc. laiko per savaitę dirbti nuotoliu. Pastebime, kad darbuotojai itin vertina šios politikos suteikiamą lankstumą“, – sako S. Daukšienė.
INFORMACIJA
30 metų veiklą vykdančio „Top Employers Institute“ programa vertina organizacijas pagal tai, ar jų žmogiškųjų išteklių strategija atitinka geriausias pasaulines praktikas ir naujausias tendencijas. Tyrimas apima 6 žmogiškųjų išteklių sritis, kurias sudaro 20 temų, įskaitant žmonių strategiją, darbo aplinką, talentų pritraukimą, darbuotojų mokymąsi, gerovę ir įvairovę, įtrauktį ir kt. 2024 m. „Top Employers Institute“ sertifikavo daugiau kaip 2300 organizacijų 121 šalyje ir regione.
rangovai toje įmonje yra engiami, nerodomas tikras atlyginimas, neseniai pasikorė operatorius del įtampos darbe. Užtekt ero žurnalistinio tyrimo ir išaišketu , kAD TAI FAIL NEWS.