Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-12-14 |
Gruodžio 22 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A) vyks dramaturgės ir kūrybinio rašymo dėstytojos Gabrielės Labanauskaitės pjesių rinkinio „Dramos” pristatymas.
Keturias pjeses – „Kraujo broliai”, „Žalgirės”, „Medaus mėnuo” ir „NT drama” – talpinanti knyga nagrinėja svarbias šiuolaikinio žmogaus identiteto ir tapatybės temas, apie kurias kalbėsis dalyviai autorė Gabrielė Labanauskaitė, rašytoja Sondra Simana ir literatūrologas Marijus Šidlauskas.
Profesionalioje teatro scenoje savo kūryba Gabrielė debiutavo 2004 metais, dalyvaudama įvairiausiuose dramų konkursuose, dirbtuvėse ir laboratorijose Lietuvoje ir užsienyje. Ne vieną kartą sėkmingai įsiliejusi į nacionalinės dramaturgijos festivalioVersmė“ procesą, būtent jame 2011 m. sukūrė tragikomediją „Raudoni batraiščiai“ (vėliau pervadintą į „Kraujo brolius“), kurią Lietuvos nacionaliniame dramos teatre režisavo Yana Ross.
Jau 18 metų trunkančia aktyvia rašymo teatro ir operos scenai patirtimi Gabrielė dalinasi dėstydama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir išleisdama mokslo monografiją „Dramatika“ (2017), skirtą šiuolaikinės dramaturgijos tyrinėjimams.
Neseniai išleistame G. Labanauskaitės pjesių rinkinyje publikuojamos žinomiausios autorės dramos, įvertintos vietinių ir užsienio kritikų: komedija „Žalgirės“ buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“, tragikomedija „NT Drama“ pelnė tarptautinę pjesių autorių premiją „Heidelberger Stückemarkt“ teatro festivalyje, tragikomedija „Kraujo broliai“ pateko į šimto geriausių Europos pjesių, parašytų 2012 m., sąrašą. Pagal G. Labanauskaitės pjeses statyti spektakliai Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje ir Ispanijoje, kūryba pristatyta ir palankiai įvertinta ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Rinkinio sudarytoja – Aušra Martišiūtė-Linartienė, dailininkė – Gailė Pranckūnaitė. Knygą išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, parėmė Lietuvos kultūros taryba.
Parašykite komentarą