Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-12-01 |
Penktadienį Kultūros fabrike vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir uostamiesčio savivaldybės surengta konferencija „Mokykla, savivalda, policija – ką mes visi galime geriau?”. Joje keltas tikslas, kad institucijos betarpiškai bendradarbiautų ir operatyviai dalytųsi informacija apie realią situaciją uostamiesčio mokyklose, susijusią su psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir platinimu.
Konferencijos dalyvius sveikindami Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas ir meras Arvydas Vaitkus akcentavo, kad norint rasti efektyvius būdus šiai problemai spręsti, labai svarbu žinoti realią situaciją, kalbėti atvirai, nesiekiant kažką apkaltinti ar nubausti.
Konferencijos metu pranešimus skaitė Klaipėdos vaikų ligoninės, Klaipėdos miesto policijos komisariato, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, vienos uostamiesčio gimnazijos atstovai. Juose išsamiai pristatyta šiandieninė situacija Lietuvos ir Klaipėdos miesto mokyklose dėl narkotinių ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.
Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkės Rasos Bekėžienės pateiktais duomenimis, pranešimų dėl galimų narkotinių medžiagų vartojimo daugėja. 2023 m. per 10 mėn. dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti Klaipėdos mieste pradėta 13 ikiteisminių tyrimų, o pernai – 9. Dėl galimo tokių medžiagų platinimo šiemet pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, kai pernai buvo pradėtas tik vienas tokio pobūdžio ikiteisminis tyrimas.
Dėl narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo be gydytojo paskyrimo administracinė atsakomybė taikyta 11 kartų, pernai – 14 kartų. Ypač didelį nerimą, pasak R. Bekėžienės, kelia nepilnamečių rūkymas – dėl tabako gaminių vartojimo ir turėjimo ribojimų pažeidimų 2023 m. per 10 mėnesių surašyti 222 protokolai, kai pernai tokių buvo kone perpus mažiau – 118.
Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojos gydymui Dianos Vaitkevičiūtės teigimu, daugėja į ligoninę atvežamų dėl įvairaus pobūdžio apsinuodijimų nukentėjusių vaikų. Šiemet į ligoninę jau pateko 99 įvairiai apsinuodiję nepilnamečiai, pernai tokių buvo 55, 2021 – 73, 2019 – 99. Apie pusė iš jų apsinuodijo alkoholiu, apsvaigusių po elektroninių cigarečių parūkymo ligoninėje buvo 11 pacientų.
Ieškant sprendimų, galinčių padėti spręsti esamą situaciją, konferencijos dalyviams, iš kurių dauguma buvo uostamiesčio mokyklų vadovai, siūlyta suvienodinti mokyklų vidaus tvarkos taisykles, suvokti, kad jų laikytis privaloma ne tik moksleiviams, bet ir darbuotojams, pripažinti egzistuojančias problemas, tarp jų ir galimą psichoaktyvių medžiagų vartojimo bei platinimo, neslėpti jų baiminantis susigadinti įstaigos reputaciją, o priešingai – įtraukti tėvus ir bendradarbiauti su policija.
Policijos atstovai akcentavo, kad jų tikslas yra ne bausti, o padėti išspręsti esamą situaciją, o tam pirmiausia būtina turėti visą informaciją apie realią padėtį mokyklose.
Parašykite komentarą