Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2023-11-20 |
„Ignitis renewables“ praneša pasirašiusi sutartį su „Fugro“ dėl pirmojo Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko teritorijos geofizinių tyrimų atlikimo. Teigiama, jog tai yra nepaprastai svarbus projekto vystymo etapas, nes šie tyrimai padės geriau įvertinti Baltijos jūros dugno sąlygas, nuspręsti, kur bus statomos vėjo elektrinės bei priimti sprendimus, susijusius su jų statyba ir projektavimu.
„Fugro“ geofizinių tyrimų laivas „Fugro Frontier“ jau tiria jūrinio vėjo parkui skirtą 120-ies kvadratinių kilometrų teritoriją Baltijos jūroje, kur po vandeniu renka dvimačius itin didelės raiškos duomenis, taip pat batimetrinius, sonaro su šoninio skanavimo funkcija ir magnetometrinius duomenis.
Tyrimų laivas nuplauks per 2000 kilometrų, rinkdamas aukštos kokybės duomenis, kurie bus svarbūs, nustatant teritorijos ypatybes ir identifikuojant galimas rizikas, susijusias su jūrinio vėjo projekto vystymu šioje teritorijoje. Tyrimų duomenų analizavimo įžvalgos padės pasirinkti tolimesnius reikalingus geotechninius tyrimus, siekiant sukurti detalų dugno modelį, kurį „Ignitis renewables“ kartu su partneriais naudos projektuojant optimalius vėjo elektrinių pamatus ir jų vietas.
„Džiaugiamės bendradarbiaudami su „Fugro“, vienais iš lyderių šioje srityje. Informacija, surinkta vykdant jūros dugno tyrimus, priartins mus vienu žingsniu arčiau prie pirmojo Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko projekto įgyvendinimo. Geofizinių teritorijos duomenų surinkimas yra nepaprastai svarbus žingsnis, ruošiantis projekto vystymui ir siekiant statybas pradėti laiku“, – pranešime pažymi „Ignitis renewables“ jūrinės energetikos plėtros vadovas Vytautas Rimas.
INFORMACIJA
Skaičiuojama, kad 700 megavatų (MW) elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 3 teravatvalandes (TWh) žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio.
Pirmajam jūrinio vėjo elektrinių parkui numatytos teritorijos plotas Baltijos jūroje siekia apie 120 kvadratinių kilometrų, parko teritorija nuo pakrantės yra nutolusi mažiausiai 37 kilometrus, atstumas iki Klaipėdos jūrų uosto – apie 60 km. Joje gylis siekia nuo 28 iki 48 metrų, o visa teritorija patenka į 9–10 m/s metinio vidutinio vėjo greičio zoną. Galimas vėjo elektrinių skaičius sieks nuo 35 iki 50, galimas maksimalus jų aukštis apie 300-350 metrų. Visi šie parametrai priklausys nuo tyrimų išvadų, poveikio aplinkai vertinimo, pasitelktų technologijų ir kitų sąlygų.
Parašykite komentarą