Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-10-14 |
Nuo 2024 m. visoje Lietuvoje maisto atliekos bus rūšiuojamos ir surenkamos atskirai. Kad rūšiuoti būtų patogiau, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) uostamiesčio individualių namų gyventojams nemokamai suteiks specializuotą įrangą: vieną virtuvinį kibirėlį ir vieną 60 l talpos lauko konteinerį su sandariu dangčiu ir kvapų neutralizavimo filtru.
Konteinerių komplektai bus suteikiami tik pasirašius priėmimo aktą. KRATC E-savitarnoje https://mano.kratc.lt/ jau patalpinta pasirašymo forma – tai paprasčiausias būdas sutvarkyti formalumus.
Kitiems klientams KRATC vėliau išsiųs laiškus su priėmimo aktu, kurį reikės pasirašyti ir grąžinti KRATC vienu iš šių būdų:
1. Išsiųsti pasirašytą aktą su šiame laiške įdėtu voku adresu: Liepų g. 15, LT–92138, Klaipėda.
2. Atnešti pasirašytą aktą į KRATC biurą Liepų g. 15, Klaipėdoje.
3. Nuskenuoti (nufotografuoti) ir atsiųsti elektroniniu paštu [email protected]
Tik kai KRATC gaus tokį pasirašytą dokumentą, konteineriai bus atgabenti į namus – palikti teritorijoje arba šalia vartelių. Kada Klaipėdoje prasidės maisto atliekų rūšiavimas, KRATC informuos vėliau.
Maisto atliekų rūšiavimas mažina aplinkos taršą, jas perdirbus išgaunamas ekologiškas kuras – biometanas, o apdorota biomasė paverčiama derlingu kompostu.
Primenama, kad maisto ir kitų atliekų rūšiavimas Lietuvoje bus privalomas, o už tvarkos nesilaikymą taikomos Administracinių nusižengimų kodekse numatytos sankcijos.
Turint klausimų juos galima užduoti parašius el. paštu [email protected] arba paskambinus skambinkite 8 800 13344.
Na tikrai gigantiškų konteinerių gausa. Jokios galimybės gauti mažesnius, nes žmonės „gamina” šiukšles o ne kvadratai. Nebetelpa kieme.
Bus penktas konteineris. KRATC penki konteineriai privačiame sklype. Kiekviename privačiame sklype po KRATC filialą. O jei prie kotedžo tik 4х4m vietos. Dviem automobiliam per ankšta. O jei tokių kotedžų 20 vienoje eilėje. Tai 100 konteinerių. Vaizdelis sakyčiau š. Ką mano miesto architektas ? Kaip čia estetikos požiūriu? O kaip su svetimais konteineriais lindimas į privačią žemę?
Smarvės problemą išspręsti lengva nebus. Vasaros metu žuvies ir mėsos atliekos per savaitę įgauna sodrų „aromatą”. Musėms toks aromatas – kvietimas į prašmatnų nemokamą restoraną. Metanas žinoma gerai, bet gal reikėtų pagalvoti ir apie konteinerius, kurie „dzikus” gamintu. Atsidarei konteinerio apatinį stalčiuką, pasisėmei saują „dzikų”, meškerę ant peties ir niekam nė ačiū.
O kai bendruose konteineriuose tai ta pati mėsa ir žuvis jau nesmirda? Ar reik tiesiog iš principo viskuo piktintis?
Žiūrėsime, kaip dorositės su smarve iš konteinerių.
Straipsny bent skaitei? Padesiu kad nereiktu skaityt – citata is straipsnio: „specializuotą įrangą: vieną virtuvinį kibirėlį ir vieną 60 l talpos lauko konteinerį su sandariu dangčiu ir kvapų neutralizavimo filtru”