Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-09-19 |
Kaip anksčiau skelbta, generalinės prokurorės Nidos Grunskienės iniciatyva medžiaga dėl rugsėjo 6 d. įvykio, kilusio tarp Kauno apygardos prokuroro Ovidijaus Vasiliausko ir kaltinamojo Antano Kandroto (Celofano) aplinkybių patikslinimui ir sprendimo priėmimui perduota į Klaipėdos apskrities VPK.
Atlikę tyrimą Klaipėdos apskrities VPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais nustatė, jog iš tyrimo metu gautos informacijos visumos matyti, kad fizinio asmens veiksmai nesudarė tiesioginių, realių kliūčių prokuroro teisėtai procesinei ar profesinei veiklai.
„Taip pat iš tyrimo metu gautos informacijos visumos matyti, kad pareiškėjo atžvilgiu nepakanka neteisėto žmogaus persekiojimo ar šmeižimo požymių visumos, tai yra, nors pareiškėjas aiškiai išreiškė savo valią, kad asmuo filmuodamas nepersekiotų jo, tačiau asmuo tai atlikdavo viešose vietose, prisistatydamas ir informuodamas pareiškėją, kad jis yra stebimas ir su juo norima įrašyti pokalbį. Be to, tyrimo metu nėra gauta objektyvių duomenų dėl neigiamų fizinio asmens persekiojimo padarinių pareiškėjo atžvilgiu”,- rašoma policijos pranešime.
Dėl to priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.
INFORMACIJA
Rugsėjo 6 d. prie Kauno teismo rūmų Celofanas filmavo ir bandė pakalbinti jam 5,5 metų laisvės atėmimo bausmę pasiūliusį Kauno apygardos prokurorą. Pastarasis neva jam iš rankų išmušė ir apgadino telefoną „iPhone 14 Pro“. Dėl to ir Celofanas, ir prokuroras kreipėsi į teisėsaugą: pirmasis dėl sugadinto telefono, antrasis – dėl jo neteisėto persekiojimo.
Parašykite komentarą