Paspirtukininkai nerimą kelia medikams ir policijos pareigūnams (1)

Transportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-07-31

Vasarą uostamiesčio ligoninių medikai fiksuoja paspirtukininkų bei dviratininkų traumų sezono piką. Klaipėdos universiteto ligoninės ir Klaipėdos vaikų ligoninės medikai skaičiuoja, kad šiemet dėl patirtų traumų važiuojant šiomis transporto priemonėmis medikų pagalbos prireikė daugiau nei 200 asmenų nuo vos pradėjusių vaikščioti vaikų iki garbaus amžiaus senjorų.

Ligoninių ir policijos atstovai vienbalsiai teigia, kad žalojančių nelaimių daugeliu atvejų pavyktų išvengti, jei būtų laikomasi saugumo taisyklių.

Palmiros Mart nuotr.

Į Klaipėdos universiteto ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių nuo gegužės kreipėsi daugiau nei 100 traumas patyrusių paspirtukininkų, dviratininkų ar motociklinikų. Daugiau nei 80 proc. iš jų medikai suteikė skubią pagalbą, atliko reikalingus tyrimus ir skyrė ambulatorinį gydymą.

Pasak įstaigos filialo Klaipėdos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjos Rūtos Juškaitės, traumas patyrę ir į ligoninę patekę paspirtukininkai ar dviratininkai buvo be šalmų ir kitų apsaugos priemonių. Pasak jos, dažniausiai žmonės, važiuodami dideliu greičiu ir nesuvaldę transporto priemonės verčiasi, nukrenta ant priekinės kūno dalies ir taip patiria įvairius sužalojimus.

„Kadangi važiuoja be šalmo, ypač dažnai patiriami veido sužalojimai ar galvos traumos. Pacientai atvyksta su sulaužytais raktikauliais, žandikauliu, išmuštais dantimis, rankų traumomis, riešų lūžiais, pečių, kelių traumomis. Įprasta – odos nubrozdinimai, patinimimai, sumušimai, sausgyslių patempimai ar plyšimai“, – traumas apžvelgė Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja.

Dalis paspirtukininkų, dviratininkų ir motociklininkų hospitalizuojami į Traumatologijos, Veido ir žandikaulių chirurgijos skyrius. Apie 10 proc. nukentėjusių dėl sunkios būklės patenka į Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių. Šiuo metu dėl patirtų sudėtingų galvos ligoninėje gydoma paspirtuku važiavusi 70-metė. Moters būklė sunki.

Klaipėdos vaikų ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas traumatologas Džeraldas Sivickis sako, kad paspirtukų manija tampa grėsminga – iki šiol pirmavusias vaikų traumas ant batutų jau pora metų yra išstūmę paspirtukai.

„Nenuostabu, jei tėvai ant jų laipina dar dorai vaikščioti neišmokusias savo atžalas. Vaikai susižaloja krisdami nuo paspirtukų ar dviračių. Gali būti sužalotos kojos, stuburas, labai dažnos galvos, rankų traumos. Labai svarbus tėvų sąmoningumas. Jie vaikams turėtų rodyti pavyzdį: važiuojant dviračiu ar paspirtuku dėtis šalmą ir uždėti jį vaikui. Neleisti važiuoti dviračiu, kol atžalos neužsideda šalmo ar kitų apsaugos priemonių. Saugusieji nuo mažens vaikams turi aiškinti taisyklių svarbą“, – sako Dž. Sivickis.

Policijos atstovai primena, kad elektriniai paspirtukai, kurių variklio galia iki 1 kW ir maksimalus važiavimo greitis yra 25 km/val., priskiriami motoriniams dviračiams. Juos vairuojantiems asmenims privalu laikytis visų dviratininkams skirtų Kelių eismo taisyklių. Važiuoti važiuojamąja dalimi tokiais elektriniais paspirtukais galima tik sulaukus 14 metų, turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – nuo 12 metų. Galingesniais paspirtukais galima važiuoti sulaukus 15 metų.

Dėvėti šalmus pareigūnai rekomenduoja visiems dviračių transporto priemonių vairuotojams ir keleiviams, o važiuojant keliu jaunesniems nei 18 metų asmenis tai daryti privalu. Minant dviratį važiuojamąja kelio dalimi naktį būtina dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, o dviračio žibintai privalo būti įjungti. Dienos metu privalu naudoti bent vieną iš šių priemonių. Važiuojant kelkraščiu, bendru pėstiesiems ir dviratininkams skirtu taku, šaligatviu privalu duoti kelią pėstiesiems. Paspirtukininkams ir dviratininkams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis – transporto priemonę privalu persivesti. Taip pat draudžiama važiuoti neblaiviam – leidžiama alkoholio riba yra tokia pat kaip ir automobilių vairuotojams – 0,4 prom.

Nuo šių metų balandžio 1 d. iki liepos 28 d. Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai vykdė keturias priemones, skirtas dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojų daromų pažeidimų kontrolei. Per jas užfiksuota 17 pažeidimų – dėl įvairių pažeidimų. Pareigūnai pastebi, kad vieni dažniausiai fiksuojamų pažeidimų – elektriniais paspirtukais važiuoja keli asmenys ar vežami vaikai, nors tai daryti yra draudžiama.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Paspirtukininkai nerimą kelia medikams ir policijos pareigūnams” komentarų : 1

  1. Nebaudžiami parašė:

    Bet jie kelia pavojų ,nes skriete skrieja tarp žmonių pesčiųjų takais ir įžūliai lekia dviračių takais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Naujųjų metų naktį nei „Bolt“ automobilių, nei paspirtukų išsinuomoti nepavyks

Siekdama skatinti eismo saugumą ir sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką įmonė „Bolt“ praneša pristabdanti dalijimosi „Bolt Drive“ automobiliais bei dalijimosi „Bolt“ ...
2024-12-31
Skaityti daugiau

Transportas

Žiemai Klaipėdoje paliks trečdalį „Bolt“ paspirtukų

„Bolt“ skelbia, jog Klaipėdoje, kaip ir Vilniuje bei Kaune, pratęsia elektrinių paspirtukų sezoną – jei oro sąlygos leis, įmonė sieks ...
2024-12-12
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Klaipėdoje dviračiai autobusuose vežami nebus

Neleisti autobusais vežti paspirtukų ir dviračių, – tokį galutinį sprendimą ketvirtadienį priėmė uostamiesčio Savivaldybės taryba, patvirtinusi Keleivių ir bagažo vežimo ...
2024-09-26
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This