Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-07-25 |
Iniciatyvos dėl lankstaus poilsio darželiuose užtikrinimo atstovai praneša gavę Klaipėdos mero pasirašytą raštą, kuriame tikinama, jog planuojama skirti papildomų etatų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms.
Minėtosios iniciatyvos autoriai siekia, kad savivaldybės užtikrintų galimybę vaikams darželiuose dieną ilsėtis ne tik miegant ar gulint, bet ir užsiimant kita ilsinančia veikla, jeigu vaikas gulėti ar miegoti dieną poreikio jau nebeturi.
Mero A. Vaitkaus pasirašytame rašte teigiama, kad 47 Klaipėdos miesto švietimo įstaigų vadovai dalyvavo pasitarime, kuriame buvo paviešinta iniciatyvinės grupės įvardinta problema. Dabar esą bus sudaromos darbo grupės iš įstaigų vadovų, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų ir savivaldybės Švietimo skyriaus specialistų, kurios aiškinsis, koks yra poreikis ir galimybės alternatyvioms poilsio formoms organizuoti. Todėl iniciatyvos autoriai ragina klaipėdiečius, susiduriančius su nelankstumu organizuojant jų vaikų poilsį darželiuose, pateikti atitinkamą raštišką prašymą konkrečiai įstaigai. Nepavykus susitarti raginama kreiptis į Klaipėdos savivaldybę.
Klaipėdietė Edita Kentrė asmeniškai susidūrė su rūpesčiu, kad jos vaikas jau atsisakė pietų miego, ir matė, kad jos vaikui netinka, jeigu jis būtų guldomas pokaičio kartu su visais grupės vaikais. Ji kreipėsi raštu į darželio direktorę prašydama, kad jos vaikui būtų sudarytos sąlygos poilsio metu ilsėti kitaip ir jos prašymas buvo patenkintas. Vis dėlto prie iniciatyvos prisijungusi mažylio mama sakė, kad tas kelias nebuvo malonus – kėlė konfrontaciją darželio tėvų ir pedagogų bendruomenėje.
„Mane neramina tai, kad sąlygos ilsėtis ne lovoje darželiuose suteikiamos vis dar ne visiems, kuriems toks poreikis yra – kažko dar trūksta, kad tai taptų normalia praktika prieinama kiekvienam, kuriam to reikia, o ne tik tam, kuris ryžtasi oficialiems raštams“, – pranešime cituojama E. Kentrė.
„Siekiant gerinti vaikų ugdymo ir priežiūros kokybę ikimokyklinio ugdymo įstaigose nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. bus įsteigta po 2 (vietoje 1,6) mokytojų etatus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse visose 2 mokytojų etatų grupėje neturinčiose ugdymo įstaigose, t.y. padidinta 0,4 etato kiekvienoje ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupėje”, – dokumente, atsiųstame iniciatyvinei grupei, pažadėjo A. Vaitkus.
„Manau, kad etatų padidinimas visuose darželiuose įgalins visus darželius šią problema spręsti visuotinai taip, kaip buvo išspręsta mano individualiu atveju ir nuo rudens mūsų mieste bus dar daugiau laimingų vaikų ir šeimų“, – sako E. Kentrė.
Per 1500 asmenų, siejamų tos pačios problemos, vienijanti pilietinė iniciatyva, kurią palaiko Šeimų asociacija, atliko mokslinių šaltinių apžvalgą, teisinę analizę, nagrinėjo užsienio šalių patirtis, ekspertų išvadas, taip pat atliko Lietuvoje darželius lankančių vaikų tėvų ar globėjų apklausą ir rezultatus pateikė visoms savivaldybėms bei kitoms atsakingoms institucijoms. Iniciatyva parodė, kad Lietuvoje nepaisant nei galiojančių teisės aktų, nei aktualių mokslinių šaltinių, vis dar dažniausiai laikomasi praktikos visus be išimties vaikus darželiuose guldyti pietų miegui nepaisant to, kad kai kuriems vaikams tokio poilsio jau nebereikia. Nors pietų miegas ar pogulis vaikams yra labai naudingas, darželiuose būna vaikų, kuriems pietų miego nebereikia, tačiau jų tėvų ar globėjų kreipimaisi į pedagogus ar darželių administraciją dažnai nebūna atliepiami, problema sprendžiama diskriminuojant miego dieną poreikio neturinčius vaikus. Iniciatyva ragina, kad ugdymo įstaigų steigėjai ir pačios ugdymo įstaigos lygiavertiškai užtikrintų įvairias poilsio formas tiek miego poreikį turintiems, tiek neturintiems vaikams.
Parašykite komentarą