Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-07-13 |
Birželio viduryje Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtas viešojo pirkimo konkursas dėl Biržos tilto kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų baigėsi šnipštu: negauta nei vieno rangovo pasiūlymo. Tad šiuo metu pradėta konsultacija su rinkos dalyviais dėl šio projekto techninės specifikacijos ir sąlygų.
Iš rinkos dalyvių tikimasi pastabų bei pasiūlymų pateiktai išankstinei informacijai, taip pat atsakymų į klausimus.
Biržos tiltas yra istorinė, techninė ir architektūrinė vertybė Klaipėdos senamiesčio zonoje. Po 2020 m. atliktos jo ekspertizės nustatyta, kad būtina atlikti tilto perdangos ir kitų jo elementų remonto darbus. Jie bus atliekami pagal parengtą projektą, kurį parengė UAB „TEC Infrastructure”,
Rinkos dalyvių savivaldybė klausiama, ar pirkimo dokumentuose nurodyti terminai ir kiti parametrai yra optimalūs, kokias papildomas sąlygas reikėtų įtraukti į techninę specifikaciją arba kokių pozicijų reikėtų atsisakyti.
„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad savivaldybės nuomone, Biržos tiltui per suremontuoti reikės mažiausiai 22 mėnesių.
Projektuotojai pasiūlė ir transporto eismo schemą, kol tiltas bus remontuojamas. Viešasis bei kitas transportas turės daryti kelių kilometrų lankstą, o jų judėjimo laikas pailgės 6-8 minutėmis, rašoma darbo projekte. Dviratininkams iki Biržos tilto bus galima atvažiuoti iš abiejų Danės upės krantų pusių, tačiau per tiltą pervažiuoti nebus leidžiama. Jie privalės nulipti nuo dviračio, nusileisti laiptais žemyn ir persivesti dviratį per upę vakarinėje tilto pusėje laikinai įrengtu pontoniniu pėsčiųjų tiltu. Kitoje upės pusėje dviratininkams taip pat reikės pakilti laiptais aukštyn ir kartu vestis dviratį.
Galima maksimali šio projekto realizavimo kaina nebuvo skelbiama.
INFORMACIJA
Biržos tiltas yra plieninis, pakeliamas, nors statytas sovietmečiu, bet laikomas Kultūros paveldo objektu
Per Antrąjį pasaulinį karą tiltas buvo sugriautas. Laikinai pervažiuoti jis atstatytas 1948 metais. 1955 metais, ant senųjų tilto atramų, įrengtų dar 1880 metais, pastatytas nuolatinis pakeliamas tiltas, kurio pagrindinis laikantis perdangos sijynas – plieninis (išlikęs iki dabar), važiuojamoji dalis – medinė. Tilto kryptis buvo pakeista, pasukta į rytus.
1976 metais tiltas rekonstruotas – medinė važiuojamoji dalis pakeista į plieninę ortotropinę plokštę, sumontuota nauja pakėlimo įranga, atramos apmūrytos tašytomis akmens plokštėmis. 2007 metais tiltas buvo pilnai restauruotas. 2019 metais pakeistas atitrūkęs kontrasvoris ir sustiprinti kiti penki.
Naujas Meras irgi valgyti nori .tilta išplaus ir nudažis .
Turbūt dažniausiai kapitaliai remontuojamas tiltas Lietuvoje. Dar ne taip seniai laikinas tiltas nutiestas rekonstrukcijos metu buvo, atminty neišblėso ir va sulaukėm naujos rekonstrukcijos. Ar ne laikas imtis Bastionų tilto- aišku, ne 6 juostų, nepakeliamo, tiesiog normalaus, funkcionalaus, skirto viešajam ir spec.transportui, kas dabar Tiltų g. yra, o šį palikt vien pėstiesiems, kaip ir visą Tiltų gatvę, ir nereiks už 15 metų skelbti naujos rekonstrukcijos. Bet ar greit mieste turėsime tikrą šeimininką, o ne atsitiktinius ar vaikščiojančius lavonus?
Tai mažu perdaryti kaip anksčiau kai prie ruso buvo, pastoviai naujas lentas kaldavo, pigiau apsieis 🙂
Miestas turėtų psirūpinti, kad tiltas būtų išbrauktas iš paminklų sąrašo.
Idomi mintis,su tikslu nugriauti senamiestį?
Spyglį koks ten blynas ”prisvilo”? Ar Lietuvoje daug tokių tiltų kaip Biržos tiltas? Kiek Lietuvoje gali būti potencialių rangovų turinčių reikiamą kvalifikaciją ir patirtį Biržos tilto remonto darbams? Antraštė taip ”sukonstruota”, kad sudaryti įspūdį: štai nauja savivaldybės komanda blogai dirba. O neatėjo mintis paaiškinti kas tai yra plieninė ortotropinė plokštė? Ar čia gal būt visiems aiški, eilinė sąvoka, kaip žodis ”spyglys”? Googlinant rašoma, kad ortotropinėse medžiagose yra trys simetrijos plokštumos arba ašys, skitingose plokšumose arba ašyse skirtingos medžiagos fizinės savybės. Taigi prisvilo ne viešojo pirkimo konkursas, o jūsų antraštė.
Priminkite kada remontavo paskutinį kart?