Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-07-08 |
Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas Kuršių nerijoje, Smiltynės g., iškils per 250 dienų. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai jis kainuos 1 mln. 688 tūkst. eurų.
Uosto direkcijos pakartotinai skelbtą viešojo pirkimo konkursą laimėjo UAB „Borta“, registruota Klaipėdoje. Jos pasirašyta sutartis su uosto direkcija galioja iki kitų metų rugpjūčio 22 d. Iki to laiko turi būti sutvarkyti visi statybos užbaigimo formalumai, nors pats bokštas iškils gerokai anksčiau.
Naujosios perkėlos teritorijoje, Smiltynėje, statomas bokštas nebus pritaikytas norintiesiems iš aukštai pasižvalgyti iš uostą, miestą, Kuršmares, neriją ar jūrą – jis skirtas tik uosto reikmėms.
Bokštas bus statomas pagal Panevėžio statybos tresto parengtą techninį projektą. Projektuotojus Uosto direkcija išsirinko architektūrinės koncepcijos konkurso metu ir vėliau pasirašė 60,5 tūkstančio Eur vertės sutartį.
„Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas Smiltynės pusėje yra būtinas norint užtikrinti dar didesnį laivybos saugumą. Į uostą atplaukiančių laivų parametrai didėja, ir mes privalome garantuoti saugų jų įvedimą. Džiaugiamės, kad pavyko rasti sutarimą su visomis institucijomis ir sėkmingai judame šio svarbaus statinio atsiradimo link, o savo architektūrine išraiška jis, tikimės, puikiai įsikomponuos į Kuršių nerijos kraštovaizdį“, – dar 2021 metais yra sakęs Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.
„Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, kad radiolokacinis bokštas projektuojamas iš metalo profilių, tad siekiant statinį kuo darniau įlieti į aplinką, parenkami tamsūs konstrukciniai elementai. Projekto architektūrinėje teigiama, jog projekto idėja – „jautriai įsilieti į jį supančią aplinką ir kurti bionišką statinį, darniai įsiliejantį į pušynų horizontą”.
„Senųjų pajūrio pušynų fragmentų likę nedaug, tad statiniu lyg užpildoma ši tuštuma, formuojama natūrali harmonija – bokšto aikštelės projektuojamos žvelgiant į pušies lajas bei jų išsidėstymą. Stengiamasi išlaikyti statinio vertikalią pusiausvyrą aikšteles projektuojant priešingomis kryptimis, taip fasade sukuriant medžio vainikų atkartojimą”, – aiškino projekto autoriai.
Quod licet Iovi, non licet bovi
Baisuma, nedera prie aplinkos.