Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-05-06 |
Kol referendumu nepriimta Konstitucijos pataisa dėl dvigubos pilietybės, Seime įregistruotas darbo grupės parengtas naujas Pilietybės konstitucinis įstatymas negalės būti priimtas. Tai savo išvadoje akcentuoja Seimo kanceliarijos Teisės departamentas.
„Tol, kol Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo įstatymas nėra referendumu priimtas ir Respublikos Prezidento pasirašytas ir oficialiai paskelbtas, Pilietybės konstitucinis įstatymas negali būti priimamas (t. y. dėl jo priėmimo negali būti balsuojama anksčiau nei bus priimta ir promulguota Konstitucijos pataisa)“, – sako Seimo teisininkai.
Jie taip pat pastebi, kad Pilietybės konstitucinis įstatymas nėra įrašytas į konstitucinių įstatymų sąrašą ir nėra tiesiogiai nurodytas Konstitucijoje.
Siūlomas dvigubos (daugybinės) pilietybės teisinis reguliavimas, kuriuo būtų sudarytos prielaidos daugeliui Lietuvos Respublikos piliečių kartu būti ir kitų valstybių piliečiais, anot Seimo teisininkų, neatitinka iš galiojančios Konstitucijos kylančio reikalavimo, kad dvigubos (daugybinės) pilietybės atvejai būtų ypač reti, išimtiniai.
Balandžio 6 d. Seimas po pateikimo yra pritaręs nutarimo projektui, siūlančiam 2024 m. gegužės 12 d. paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Anot Seimo Teisės departamento, toks Konstitucijos pakeitimas „taptų konstituciniu pagrindu Pilietybės konstituciniam įstatymui priimti ir siūlomam dvigubos (daugybinės) pilietybės teisiniam reguliavimui nustatyti“.
Referendumo iniciatyva į plenarinę posėdžių salę sugrįš dar šį mėnesį.
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
Reikalinga ta dviguba pilietybė kaip šuniui penkta koja. Nebent senatvėje, kai tas dvigubasis užsimanys gauti pensiją apart amerikoniškos dar ir lietuvišką prisidurti, bambonkėms, skant.