Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-04-14 |
Taip įvardintas muzikinis literatūrinis pastišas, kurį gegužės 3 d. 18 val. Pilies muziejaus konferencijų salėje (Priešpilio g. 2) atliks profesionalių atlikėjų grupė – Virginija Kochanskytė (aktorė), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Arūnas Kelpša (gitara). Skambės Renesanso kompozitorių – italų, ispanų, vokiečių – kūriniai balsui ir gitarai, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės rašytojų ir poetų tekstai bei eilės.
Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija drauge su Mažosios Lietuvos muziejumi susirinkusiems siūlo ir platesnį reveranso Lietuvos Renesansui kontekstą – šiuolaikinį Lietuvos didžiųjų Renesanso asmenybių įprasminimą.
Renginio dalyviai ne tik galės išgirsti muzikinį literatūrinį pastišą, bet ir išklausyti trumpą Reformacijos istorijos tyrėjos, knygų autorės, akademikės, profesorės Dainoros Pociūtės Abukevičienės paskaitą apie Reformacijos raidą Lietuvoje – pasiekimus ir šiuolaikinę reikšmę.
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija ėmėsi iniciatyvos pastatyti paminklą Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams. Remiama Kultūros ministerijos, ji drauge su Lietuvos dailininkų sąjunga 2017 m. organizavo skulptūrinių architektūrinių idėjų konkursą, po konkurso kuravo meninių sprendinių plėtotę. Gavus Vilniaus savivaldybės pritarimą ir dalinę paramą subrandintai idėjai, draugija vykdo lėšų telkimo, paminklo gamybos ir statybos darbus. Visai Lietuvai svarbų paminklą planuojama atidengti Vilniuje, Reformatų sode šių metų pabaigoje.
Paminkle Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams bus įamžinta dešimt iškilių XVI amžiaus Lietuvos kūrėjų: Stanislovas Rapolionis, Abraomas Kulvietis, Martynas Mažvydas, Mikalojus Radvila Juodasis, Mikalojus Radvila Rudasis, Baltramiejus Vilentas, Andrius Volanas, Jonas Bretkūnas, Merkelis Petkevičius, Jokūbas Morkūnas. Paminklo autoriai – skulptorė prof. Dalia Matulaitė, architektas prof. Jūras Balkevičius. Paminklo autoriai ir jų darbas bus pristatyti anonsuojamame renginyje.
Renginio dalyviai ir visi paminklo simpatikai kviečiami tiek renginio metu, tiek prieš jį ar po jo laisvanoriškai asmeninėmis aukomis prisidėti prie Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkų paminklo statybos, tokiu būdu spartinant istorinės Renesanso ir Reformacijos atminties įamžinimą.
Renginys viešas, įėjimas laisvas. Planuojama jo trukmė – 1,5–2 val.
Parašykite komentarą