Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-03-23 |
Ketvirtadienį Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) vyko tarptautinis renginys, kuriame aptartas socialinių ir inžinerinių naujovių plėtojimas, ruošiant jūrininkus bei siekiant užtikrinti saugią laivybą.
Prieš dvejus metus LAJM kartu su tarptautiniais partneriais iš Portugalijos, Bulgarijos ir Rumunijos subūrė komandą, kuri nusprendė skaitmenizuoti jūrininkų rengimą.
Tam pavyko gauti Švietimo mainų paramos fondo finansavimą pagal Erasmus+ strateginių partnerysčių programą. Dvejus metus partneriai intensyviai dirbo, analizuodami realius jūrinius incidentus ir avarijas bei jų pagrindu parengė skaitmenizuotą mokymosi platformą, kuri bus akredituota ir taikoma, rengiant jūrininkus tarptautiniu mastu.
„Dauguma avarijų jūroje įvyksta dėl žmogaus klaidos, o geriausias būdas nedaryti klaidų – pasimokyti iš kitų. Ši mokymosi platforma tuo ir unikali, kad joje pateikti realių įvykusių avarijų analizė ir sudarytos galimybės prisijungti iš bet kurios pasaulio vietos“, – pranešime pažymi A. Jankauskas, LAJM navigacinio treniruoklio vedėjas, ir vienas iš pagrindinių projekto vedlių.
Ketvirtadienį vykusiame renginyje ne tik buvo pristatyti projekto rezultatai, bet vyko ir mokslinė konferencija, kurioje pranešimus skaitė mokslininkai iš Rygos, Ispanijos, Ukrainos, Portugalijos, savo mokslinėmis įžvalgomis taip pat dalijosi ir LAJM tyrėjai. Be to, buvo pristatytos Ukrainos jūrų akademijų iš Chersono ir Odesos dėstytojų mokslinės stažuotės bei 10 parengtų mokslinių straipsnių.
Renginyje dalyvavo projekto partneriai, jūrinės industrijos bei akademinės bendruomenės nariai.
Parašykite komentarą