Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-02-17 |
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas VILNIUS TECH, praeitų metų pabaigoje sukūrę Transporto ir logistikos mokslo ir studijų klasterį, skelbia, jog jau skina pirmuosius vaisius – aštuoni LAJM absolventai nusprendė pradėti papildomąsias ir magistrantūros studijas.
Klasterio partneriai specialiai jūrininkams sukūrė naują jungtinę VILNIUS TECH ir LAJM transporto inžinerijos magistrantūros studijų
programos specializaciją „Jūrų transporto inžinerija ir logistika“. Uosto specialistams skirta verslo vadybos magistrantūra „Transporto inžinerinė ekonomika ir logistika“.
LAJM absolventai, laivavedžiai, laivų mechanikai ir elektromechanikai, studijuos jūrų transporto ekosistemą, laivų inžinerinių sistemų valdymą, jūrų uosto krovos modeliavimą, jūrų transporto logistiką ir ekonomiką bei kitus mokslinių tyrimų, transporto sistemų valdymo studijų dalykus. LAJM uosto ir laivybos valdymo, laivybos ir logistikos informacijos sistemų ir jūrų transporto logistikos technologijų studijų programų absolventai pasirinks logistikos tiekimo grandinės valdymo ar transporto logistikos studijų specializaciją.
Teigiama, kad pradėta vykdyti jungtinė jūrų transporto magistrantūra sustiprino ir klasterio partnerių dėstytojų, mokslininkų bei tyrėjų bendradarbiavimą jūrų transporto ir logistikos mokslinių ir taikomųjų tyrimų srityje. Bendros LAJM ir VILNIUS TECH tyrimų kryptys – jūrų ir sausumos transporto sistemų multimodalumas, krovinių gabenimo technologijos, laivybos ir uosto saugumas bei aplinkosauga, logistika, transporto politika ir kitos.
Nors LAJM yra viena iš lyderių kolegijų mokslinių publikacijų srityje, tačiau transporto inžinerijos krypties mokslininkų, dėstančių LAJM, stinga. Veikdami klasteryje LAJM dėstytojai įgijo naujų galimybių tobulinti kvalifikaciją vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir studijuojant doktorantūroje. Šiuo metu trys LAJM dėstytojai rengiasi studijuoti VILNIUS TECH doktorantūroje.
Parašykite komentarą