Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-11-03 |
Klaipėdos Baltijos gimnazija nuo 2020 m. įgyvendina Erasmus+ projektą „All for Nature, Nature for All“. Projekto tikslas – aktualizuoti gamtos apsaugos problemų sprendimą bei skatinti globalinę ekologiją, yra ne tik puiki edukacinė priemonė, bet ir galimybė pažinti kitas šalis, jų kultūras, susirasti ilgalaikių draugų ir bendradarbiavimo partnerių.
Projekto trukmė yra treji metai. Per šį laikotarpį moksleivių ir mokytojų grupės iš šešių Europos valstybių, besisvečiuodamos vienos pas kitas, siekia kuo geriau pažinti kiekvienos šalies kultūrą, kraštovaizdį, susipažinti su gamtosauginėmis bei ekologinėmis iniciatyvomis, pristatyti savo idėjas. Praėjusiais mokslo metais projekto dalyviai lankėsi Turkijoje, Lietuvoje ir Švedijoje.
Šiuos mokslo metus pradėjome vizitu į Graikiją, Chalkidikės pusiasalyje Nikiti miestelyje įsikūrusioje 1Imerisio Epaggelmatiko Likeio Nikitis mokykloje. Chalkidikės pusiasalis, esantis Makedonijoje, didžiausioje Graikijos provincijoje, yra viena gražiausių ir ekologiškai švariausių Graikijos vietų. Nikiti miestelis yra Sitonojos pusiasalyje. Puikūs paplūdimiai ir nuostabi gamta sukuria tobulą aplinką. Nikiti – tai senas kaimelis su priešistorinėmis gyvenvietėmis ir turtinga istorija.
Susitikimo savaitės tema – tvarumas bei paliekami ekologiniai pėdsakai, dėmesys skiriamas mokinių ekologiniam ir skaitmeniniam sąmoningumui. Tvarumas skatina nuolat apgalvoti kiekvieną žingsnį. Projekto dalyviai pristatė savo mokyklas, valstybes ir patirtis. Visą savaitę mokiniai aptarinėjo ekologines problemas, pateikė įvairius sprendimo būdus, akcentuodami tvarios ateities pagrindą – išmanią ir modernią žaliąją energetiką, gilinosi į socialines ir ekonomines problemas vadovaudamiesi 17 darnaus vystymosi tikslais, analizavo darnaus miesto ir bendruomenės principus, nagrinėjo pasaulio panaudojamų resursų spartą, analizavo savo valstybes ir kaip greitai jos panaudoja metinius resursus.
Susitiko dalyviai nepraleido progos pažinti Nikiti ir jo smėlėtus paplūdimius, plaukiant laivu apžiūrėjome Atono pusiasalio ortodoksų vienuolynus, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Paskutines savaites dienas leidome antrame pagal dydį Graikijos mieste, Makedonijos sostinėje – Salonikuose. Mieste gausu istorinių objektų, menančių Antikos, Romos, Bizantijos ir Osmanų imperijų laikotarpius. Labiausiai atpažįstamas Salonikų paminklas – Baltasis bokštas – jį pasiekėme dviračiais, sveikai ir smagiai pasivažinėję vaizdinga pakrantės promenada.
Parašykite komentarą