Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-10-21 |
Transporto inovacijų forume vykusiuose „Žaliojo susisiekimo apdovanojimuose“ Klaipėda įvertinta už didžiausią proveržį vystant žaliąją infrastruktūrą.
Klaipėdos savivaldybei apdovanojimas skirtas už keleivinio vandens transporto skatinimą – įgyvendinamą iniciatyvą Dangės upę išnaudoti keleivių pervežimui. Ateinančiais metais, šiltuoju sezonu, šiuo vandens keliu reguliariais reisais jau kursuos elektra varomas katamaranas-autobusas.
„Tai yra puikus kooperacijos pavyzdys su verslu ir inovatyvus sprendimas, įveiklinant mūsų upes. Tai, ką galime padaryti kiekviename Lietuvos mieste“, – sako susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.
Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, šis apdovanojimas, kuriuo išskirtinai pagerbta Klaipėda, tai didžiulis šaunios idėjos, kuri uostamiestyje įgyvendinama, įvertinimas, o tuo pačiu – ir didžiulis pasitikėjimo, kad Klaipėda nesustos šiame kelyje, kreditas.
Dar 2018 m. pramoginiams pasiplaukiojimams elektrinius laivus pradėjęs statyti vandens transporto entuziastas Tomas Vėlius sukūrė startuolį „Popa Boat“. Miesto savivaldybės valdomos transporto bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ vadovai įžvelgė idėjos potencialą ir tapo startuolio akcininku bei partneriu. Suvienijus pajėgas buvo sukurtas elektra varomas katamaranas-autobusas.
Miesto savivaldybė, palaikydama ekologiško transporto kūrėjų iniciatyvą, įpareigojo savo valdomas įmones uždegti žalią šviesą Lietuvoje analogų neturinčiam projektui.
Keleivių pervežimus koordinuojanti viešoji įstaiga ,,Klaipėdos keleivinis transportas“ paskelbė tarptautinį viešojo pirkimo konkursą vandens autobuso maršruto aptarnavimui Dangės upėje. O keleivių pervežimui ir katamarano įkrovai būtiną infrastruktūrą sukurti patikėta kitai savivaldybės įmonei – biudžetinei įstaigai „Klaipėdos paplūdimiai”, kuri rūpinasi penkių stotelių vandens autobusų keleiviams įrengimu. Stotelės numatytos prie tilto į Tauralaukį, prie Botanikos sodo, Žolynų gatvės, Dangės vingio, prie tilto Liepų gatvėje. Senamiestyje jau anksčiau įrengta stacionari prieplauka tarp „Meridiano” ir įplaukos į Jono kalnelio įlanką.
Pagal pasirašytą sutartį vandens transporto maršrutą aptarnaus UAB „Klaipėdos autobusų parkas“, didžiausia Vakarų Lietuvoje keleivinio transporto bendrovė. 8 km maršrutu plauks 2 vandens autobusai.
Klaipėdos mokslo ir technologijų parko verslo inkubatoriuje sukurtas katamaranas gali plukdyti 12 asmenų, viena vieta pritaikyta neįgaliesiems. Laivo ilgis – 10,6 m, greitis – 11-13 km/val. Įkrautas elektrinis laivas gali plaukti 6-7 valandas ir įveikti apie 80 km.
Labai smagu girdėti, kad startuolių yra ir Klaipėdoje, ne tik Vilniuje. O dar savivaldybės palaikymas ne tik žodžiais- iš vis JĖGA.