Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-10-20 |
Šalies sostinės ir kelios kitos savivaldybės šiuo metu ieško galimybių įsigyti nutolusias elektrines tam, kad galėtų amortizuoti žaibiškai išaugusias elektros energijos kainas. Klaipėdos savivaldybė tikina žengianti kitu keliu – siekia pati gaminti elektrą.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, kaip pagrindinė vieta tokiam užmojui įgyvendinti yra numatyta III Klaipėdos vandenvietės teritorija. Nors Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija turi ambicijų šią vandenvietę iškeldinti kažkur toli, už miesto ribų, visi iki šiol atlikti tyrimai rodo, kad tai bus labai brangu ir praktiškai neįgyvendinama. Be to, didžiulės investicijos – apie 100 milijonų eurų – turėtų įtakos geriamojo vandens kainai. Ir nežinia, ar kada nors atsipirktų.
Kita vertus, Uosto direkcija šiuo metu dar net nepradėjo ieškoti rangovų, kurie turėtų atlikti studiją, įrodančią, kad uosto plėtra į pietus yra atsiperkantis projektas, kad yra poreikis šiai plėtrai. O būtent dėl šios plėtros ir pasišauta iškeldinti III vandenvietę.
G. Neniškis teigia, kad III Klaipėdos vandenvietės teritorijoje matoma galimybė įrengti tokius elektros energijos generavimo pajėgumus, kurių užtektų elektra aprūpinti visas savivaldybės biudžetines įstaigas. Tokių įstaigų – mokyklų, vaikų darželių, kultūros, sporto ir kitų – savivaldybė turi gerokai daugiau nei šimtą.
Sumanymų, kaip gaminti elektros energiją, turi ir savivaldybės valdoma UAB „Klaipėdos autobusų parkas”, prie kurios neseniai prijungta kita savivaldybės įmonė „Gatvių apšvietimas”. Ambicingus planus puoselėja ir AB „Klaipėdos energija”.
III Klaipėdos vandenvietėje prieš daugiau nei 10 metų būta planų statyti vėjo jėgaines. Tačiau AB „Klaipėdos vanduo” nepavyko rasti norinčių tokias jėgaines statyti ir eksploatuoti. Gintaras Neniškis sako, kad dabar čia mąstoma apie didelį saulės jėgainių parko įrengimą.
Nu tai sveikinam! O kada vyks tarpgalaktinis šachmatų turnyras?
Utopine ideja: padaryti Smiletelę Minijos atsaka. Del lygiu skirtumo (su salyga kad skirtumas yra) butu galima irengti hidroelektrine. Smiltelei padidejus butu galima irengti didesni uosta. Gal net potvyniai Nemuno deltoje sumazetu.
Nieks neleis užstatyti III vandenvietės saulės elektrinėmis, čia Uostas bus, o ne vanduo ir saulė !
Ką tas uostas plukdys, gal smėlį pirmyn-atgal? O elektros reikės dar ilgai.