Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-10-14 |
Atnaujinta ir pertvarkyta didžiausia prekybos halė, naujos šaldymo vitrinos, galimybė atsiskaityti už pirkinius banko kortelėmis – tokiais pokyčiais rudens sezoną pasitinka Klaipėdos naujasis turgus.
Šių metų gegužę, vos pasibaigus prekybą varžiusiems koronaviruso pandemijos apribojimams, Naujajame turguje buvo pradėta mėsos gaminių halės rekonstrukcija. Dviem etapais vykdyti statybos darbai sukėlė prekybininkams ir pirkėjams nepatogumų – teko laikinai kraustytis iš įprastų vietų, tačiau visiškai prekybos stabdyti neprireikė.
Pirmosiomis spalio dienomis didžiosios halės rekonstrukcija jau buvo pabaigta. Grindys išklotos spalvingomis plytelėmis, atnaujintos apšvietimo sistemos, pakeistos 25 šaldymo spintos ir 58 šaldymo vitrinos, į kurias prekybininkai sudeda produkciją.
„Pagrindinė šios investicijos priežastis ta, kad senoji šaldymo įranga, tarnavusi kone 30 metų, jau buvo visokeriopai atgyvenusi, nesugebėjo išlaikyti žemesnių temperatūrų. Naujoji šaldymo įranga greta modernios išvaizdos yra ir aukštesnės energetinės klasės, tad smarkiai išaugus elektros energijos kainoms patirsime mažiau išlaidų“, – pranešime pažymi Viačeslav Karmanov, UAB „Naujasis turgus“ direktorius.
Pasak vadovo, įrangos atnaujinimas ir didžiausios turgavietės halės patalpų remontas kainavo apie 300 tūkst. eurų. Bendrovė darbus atliko iš savo sukauptų lėšų.
Po remonto į atnaujintą halę persikėlė ir žuvies pardavėjai, tad dabar teks keisti anksčiau naudotą „Mėsos gaminių paviljono“ pavadinimą. Nors ir šis pavadinimas buvo labiau simbolinis, mat halėje jau anksčiau buvo prekiaujama vietinės kepyklėlės konditerijos gaminiais, raugintomis ir marinuotomis daržovėmis, prieskoniais.
„Žuvies ir mėsos paviljonuose prekybininkų skaičius buvo nusistovėjęs, nekito ilgą laiką. Paskaičiavome, kad racionaliai išplanavus erdves galėtume sutalpinti visus į vieną halę, taip ir padarėme“, – pasakojo V. Karmanov.
Kas bus atsilaisvinusiame žuvies prekybos paviljone, dar nenuspręsta, yra galimybė jį rekonstruoti ir išnuomoti, arba pritaikyti turgavietės reikmėms.
Beje, ir po sujungimo didžiojoje Naujojo turgaus halėje dar yra laisvų erdvių, kuriose planuojama įkurdinti kavinę ar kitus prekybininkus.
„Tendencijos Skandinavijos ir Europos turguose tokios, kad stengiamasi vienoje erdvėje sutalpinti kuo daugiau skirtingų pardavėjų, maitintojų, paslaugų teikėjų. Tai praplečia siūlomą asortimentą ir pritraukia daugiau pirkėjų. Taisyklė paprasta: viskas po vienu stogu. Šį modelį sėkmingai naudoja ir prekybos centrai“, – pokyčių esmę aiškino turgavietės direktorius.
Atnaujintame prekybos paviljone pirkėjus pasitinka ir kitos naujovės: dauguma prekybininkų jau leidžia už pirkinius atsiskaityti banko kortelėmis. Iki šiol tokių buvo tik vienas kitas.
Netrukus Naujajame turguje bus įdiegta ir lankytojų skaičiavimo įranga – fiksuojamas kiekvienas įeinantis ir išeinantis žmogus. Tokia įranga jau veikia kitame „Naujojo turgaus“ bendrovės administruojamame padalinyje – Senajame turguje.
„Toks lankytojų skaičiavimas būtų labai pravertęs anksčiau, koronaviruso pandemijos metu, kai į paviljonus reikėjo kontroliuoti įeinančių pirkėjų skaičių. Dabar šią įrangą išnaudosime rinkodaros tikslams“, – sakė turgavietės vadovas.
Na o spalio 15 dieną, šeštadienį, Naujasis turgus organizuoja ir visus kviečia į simbolinę šventę – sugrįžtuves.
Pirkėjų laukiama su muzika ir vaišėmis. Prekybininkais paruoš degustacijos rinkinius, o visus linksmins TV projektuose išgarsėjusi mušamųjų instrumentų grupė „Ritmas kitaip“. Linksmybės prasidės nuo 11 valandos.
Parašykite komentarą