Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-07-11 |
Visos Klaipėdos miesto tarybos frakcijos jau išreiškė sutikimą, kad Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas būtų suteiktas uostamiestyje veikiančios Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vadovui pranciškonui Benediktui Sigitui Jurčiui ir Savivaldybės administracija jau parengė atitinkamą sprendimo projektą.
Tokį siūlymą miesto merui pateikė VšĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė, Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino Klaipėdos Šv. Marijos Magdalietės brolijos ministrė Nijolė Raudytė ir VšĮ „Šv. Pranciškaus paukšteliai” direktorė Janina Urbikienė.
„Miesto labui pastaruosius 10-15 metų labai kryptingai dirba Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas, vadovaujamas brolio pranciškono Benedikto Sigito Jurčio. 2012 m. Savanorių gatvėje buvo pastatyta nauja Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia su unikaliais vargonais bei vienuolynas, kuris tarnauja ne tik Klaipėdos miesto gyventojų dvasiniams poreikiams, bet yra svarbus įvairios socialinės ir kultūrinės veiklos centras. Bendradarbiaujant su kitomis Klaipėdos miesto, Lietuvos bei užsienio valstybių organizacijomis, čia rengiami įvairūs koncertai, susitikimai, akcijos, renginiai, vystoma socialinė veikla, globojami onkologiniai ligoniai ir autistiški vaikai. Brolis Benediktas yra Klaipėdoje tradiciniu tapusio „Vilties bėgimo“, vykstančio nuo 2008 m., idėjos autorius ir organizatorius. 2013 m. jo iniciatyva atidarytas Šv. Pranciškaus onkologijos centras, teikiantis dvasines ir psichosocialines paslaugas sergantiems vėžio liga ir jų šeimos artimiesiems iš visos Lietuvos. Jo pastangomis Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyne įkurta Kultūros diasporų „Galerija 1252“, unikalus Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos sensorinis sodas bei rožynas. Brolio B. Jurčio dėka jau penkiolika metų gyvuoja unikali kultūros, dvasingumo, vilties ir gėrio oazė, žinoma ir garsėjanti ne tik Klaipėdoje, bet ir už Lietuvos ribų”, – rašoma jų siūlyme.
Visų miesto Tarybos frakcijų pritarimas pagal patvirtintą tvarką yra būtinas žingsnis, kad sprendimo projektas dėl naujo miesto garbės piliečio galėtų būti teikiamas miesto Tarybai.
Šiuo metu Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas nuo nepriklausomybės atgavimo yra suteiktas 20-iai žmonių. Paskutinį kartą tokį sprendimą šios kadencijos miesto Taryba priėmė pernai lapkritį, kai taip pagerbė žinomą krepšininką Modestą Paulauską.
BIOGRAFIJA
B. S. Jurčys gimė 1952 metų gruodžio 18 dieną Klaipėdoje. 1984 m. baigė Kauno kunigų seminariją ir gavo kunigystės šventimus. Tuo metu Klaipėdoje jis tapo pirmuoju jaunuoliu po Antrojo pasaulinio karo įšventintu kunigu. 1986 m. pogrindyje davė vienuolinius pranciškono įžadus. 1984-1989 m. vykdė misijas Dušanbėje (Tadžikistane), kur tarnavo Šv. Juozapo katalikų parapijos klebonu. 1990-1992 m. studijavo dogminę teologiją Popiežiškajame Šv. Antano universitete Romoje. 1992-1997 m. buvo apaštalinio nuncijaus Lietuvai, Latvijai ir Estijai sekretoriumi. 1997-2007 m. buvo Šv. Pranciškaus Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos provincijolu. Taip pat buvo išrinktas Lietuvos vyrų vienuolijų aukštesniųjų vyresniųjų konferencijos pirmininku. Yra pranciškonų vienuolyno prie Kryžių kalno įkūrimo ir statybos 1993-2000 m. iniciatorius. 2007 -2010 m. buvo Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kretingos Apreiškimo vienuolyno gvardijonu. 2007 m. inicijavo Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno įkūrimą ir statybą, vėliau ir viešosios įstaigos „Šv. Pranciškaus Vilties miestas“ įkūrimą.
2003 m. vasario 16-osios proga B. S. Jurčys prezidento Valdo Adamkaus buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi už tautos dvasinių vertybių puoselėjimą. 2013 m. jis buvo apdovanotas Klaipėdos miesto vėliava.
Jei gali pasakyti Gerą žodį , pasakyk , o jei vis tik tau niekaip nepavyksta …………., stenkis pasimokyti .
Dėkoju Benediktui už viską ką Jis daro ir Dievui, kuris jį sukūrė . Lenkiu žilą galvą ir sveikinu Miesto Tarybą .
Man įdomu kodėl nė vienas Klaipėdos sąjūdininkas nėra paskelbtas garbės piliečiu? Negi jie visi tokie nevykę ir tais baisiais laikais nieko miestui nenuveikė? Norėčiau žinoti kur čia šuo pakastas, gal kas žino?
Tai tu kvaila bobele nežinai ir nesuprasi net jei kas ir paaiškins.
Todėl, kad juos suvalgė senieji KGB kadrai ir nomenklatūra. Paklausk žmonių, nė vienas dabar neprisimins nė vienos jų pavardės. Jie tautai mirę.
Kokie dar sajudininkai, ka jie nuveikė miestui? viska sugrovė, sunaikino, apšiko.Jiems da atsiriauges.
Benediktas Sigitas Jurčius, tikrai vertas ! Ji s būtų pats geriausia meras ,pats geriausias prezidentas, pats geriausias premjeras, jus yra labai organizuotas, diplamatiškas, atjaučiantis, mylintis, suprantantis visus ir viską, jau sveikiname!
Pritariu, brolis Benediktas vertas būti Garbės piliečiu
Nuostabus , šiltas, protingas , mylimas Lietuvoje. Labai gera žinia!
Įdomu, kas visą jo veiklą finansuoja ???
Ne tokie kaip tu
Tai kas ????, asd ???
Jeigu sugebėtumėt bent 5 min skirti paggoglinti iš kur VŠĮ ir labdaros fondai gauna pajamas – viską suprastumėt.
Bažnyčios statyba, onkologinio centro statyba ir tokių objektų išlaikymas kainuoja milijonus. Štai Jono bažnyčios bokštas kainuos ar ne 2 milijonus. Tokioms statyboms VŠĮ ir labdaros fondai Lietuvoje lėšų nesurenka, todėl įdomu sužinoti iš kur lėšos, kas tie geradariai, negi čia valstybės paslaptis ???