Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-07-08 |
Svilinantis karštis ir kaitri saulė šiomis dienomis pareikalauja ne tik ypatingo atidumo sveikatai, bet ir odos priežiūrai.
Patamsėję odos plotai, įvairaus dydžio bei intensyvumo rusvos dėmelės – tai odos pigmentacijos sutrikimai, kurie įprastai išryškėja vasarą, daugiau laiko praleidžiant saulėje. Odos priežiūros specialistė Orinta pataria, kaip apsaugoti odą ir kokių priemonių imtis, norint sumažinti pigmentines dėmes.
Pirmiausia patariama nesideginti per ilgai ir didžiausiu saulės aktyvumo metu – nuo 10 iki 15 val. Svarbu apsauginiu kremu su ne mažesniu kaip SPF 30-50 pasitepti 20–30 min. prieš deginimąsi.
Siūloma rinktis pigmentuotai odai skirtas priemones, kurių sudėtyje yra vitamino C, niacinamido, AHA, azelaino, fitino, kojinės rūgščių, retinolio, arbutino. Gali padėti ir odai skirti maisto papildai su kolagenu, vitaminu C, E, cinku.
Taip pat patariama vengti streso, pasirūpinti kokybišku miegu ir poilsiu, rūpintis imunine sistema, gerti pakankamai vandens.
INFORMACIJA
Odos pigmentacijos sutrikimai dažniausiai susiję su ultravioletinių spindulių ir mėlynosios šviesos, kurią skleidžia telefono, televizoriaus, kompiuterio ekranai, poveikiu. Odos spalvą nulemia odos ląstelių – melanocitų gaminamas pigmentas – melaninas. Melanino odoje gali padaugėti dėl saulės ir mėlynosios šviesos poveikio, hormonų pokyčių. Atsirasti ar padaugėti pigmentinių dėmių ant veido ar kitose atviresnėse kūno vietose gali ir po odos uždegimų, pažeidimų, bėrimų, aknės, vabzdžių įkandimų bei dėl odos senėjimo procesų, genetinio polinkio ir t.t
Parašykite komentarą