Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-06-30 |
Aplinkos apsaugos institutas išplatino pranešimą apie pametamus daiktus ir jų žalą aplinkai. Kaip pasakoja įmonės „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki, prie Klaipėdos esančiuose paplūdimiuose daugiausiai surenkama nuorūkų, butelių kamštelių, maišelių ir kitokių plastiko pakuočių, sauskelnių, įklotų.
Taip pat paplūdimiuose dirbantys žmonės išgirsta ir apie netyčia smėlyje likusius daiktus – pamestus žiedus, grandinėles, telefonus, laikrodžius, pinigus ar raktus. Tačiau rinkdami šiukšles jų beveik niekada neranda, nes dar prieš paplūdimio tvarkytojus anksti ryte smėlį iššukuoja lobių ieškotojai su metalo detektoriais. Kai kuriuos vertingus daiktus poilsiautojai pameta ne tik smėlyje, bet ir maudydamiesi jūroje.
Todėl A. Siakki poilsiautojams turi keletą patarimų. Visų pirma, jis pataria į paplūdimį nesinešti jokių brangių daiktų, net žiedų, mat pasitepus kremu nuo saulės net jie gana nepastebimai gali nuslysti nuo pirštų. O jeigu paplūdimyje vis tik reikia telefono, ausinių, žaislų vaikams ar kitų vertingesnių daiktų, juos A. Siakki pataria nenaudojant laikyti visus vienoje vietoje, pavyzdžiui, specialiame maišelyje.
Gamintojų ir importuotojų asociacijos bei Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos atstovė Vitalija Sičiūnienė atkreipia dėmesį, kad pamestas daiktas – nuostolis ne tik žmogui, bet ir gamtai. Pasak, atstovės, pametus prietaisą, kuriame yra baterija, ar kokį elektroninį vaiko žaislą, į vandenį, gruntą, atmosferą išsiskiria šiuose, kaip ir bet kuriuose elektronikos gaminiuose, esantys sunkieji metalai – švinas ar kadmis, rūgštys ir kitos kenksmingos, toksiškos medžiagos
Pavojų gamtai kelia ir daugelyje tokių įrenginių esančios ličio jonų ar paprastos baterijos, akumuliatoriai, nes juose taip pat yra sunkiųjų metalų (ličio, cinko, kadmio ar švino) bei kitų aplinką teršiančių medžiagų.
Parašykite komentarą