Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-06-12 |
Po pandeminės pertraukos šį savaitgalį į Klaipėdą sugrįžo Lietuvos vakarų krašto dainų šventė.
Tai bene didžiausias ir skaitlingiausias renginys, menantis turtingą ir prasmingą Lietuvos dainų švenčių vyksmą bei Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto indėlį į bendrą Lietuvos kultūros ir ypač Dainų švenčių istorijos aruodą.
Sekmadienį apie keturi tūkstančiai renginio dalyvių iš visos Lietuvos pirmiausia atnešė šventinę nuotaiką į miesto centrą – į Vasaros estradą jie traukė nuo Liepų gatvės.
Martyno Vainoriaus nuotr.
Pačioje Vasaros estradoje žiūrovai užpildė beveik visus suoliukus, o dalis įsikūrė ir ant betoninių laiptų.
Šventėje pasirodo ne tik chorai ir vokaliniai ansambliai, bet ir tautinių instrumentų orkestrai bei ansambliai, šokėjai.
„Lietuvos vakarų krašto dainų šventės tikslai labai aktualūs nūdienos kontekste – lietuviška daina ugdyti jaunąją kartą gėriui ir grožiui, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas”, – išvakarėse rašė doc. Algirdas Šumskis, Lietuvos vakarų krašto dainų šventės meno vadovas ir direktorius, Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas.
Prieš 95 metus – 1927-ųjų metų birželio 6 d. Klaipėdos miestas, o kartu ir visa Mažoji Lietuva, atšventė savo pirmąją laisvą visuotinę Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventę.
Parašykite komentarą