Medžiams suteiks vardus ir paskelbs paveldo objektais (2)

Aplinkosauga
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-05-13

Klaipėdos savivaldybė rengiasi suteikti vardus keturiems ąžuolams ir uosiui bei paskelbti juos saugomais botaninio paveldo objektais. Aplink kiekvieną iš jų bus nustatomos buferinės apsaugos zonos.

Savivaldybės taryba dar 2006 m. nustatė, kad  botaniniai gamtos paveldo objektai yra taškiniai, jiems nei teritorijos, nei buferinės apsaugos zonos tuomet nebuvo nustatytos.

Paprastajam ąžuolui (Quercus robur), augančiam sklype Herkaus Manto g. 37,  bus suteiktas Plačiašakio vardas. Jo apimtis – 3,4 m, lajos plotis – 24 m, aukštis – 21 m, amžius – apie 200 metų. Ąžuolui, augančiame toje pačioje gatvėje, 25 numerio sklype, suteikiamas Bibliotekos vardas. Jo apimtis – 3,15 m, lajos plotis – 23 m, aukštis – 18 m, amžius – apie 220 metų. 

Bibliotekos kieme augantis ąžuolas turės šios įstaigos vardą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ąžuolas, augančiam Simono Daukanto – Imanuelio Kanto gatvių skvere, bus pavadintas Skvero ąžuolu. Jo apimtis – 3,65 m, lajos plotis – 24 m, aukštis – 24 m, amžius – apie 220–240 metų. O ąžuolui, augančiam Jaunystės g. 24, suteikimas Paupio vardas. Šio medžio apimtis – 3,55 m, lajos plotis – 23 m, aukštis – 18 m, amžius – apie 220 metų.

Paprastajam uosiui (Fraxinus excelsior), augančiam šalia pastato Jaunystės g. 22G, suteikiamas Storojo uosio vardas. Jo apimtis – 4,15 m, lajos plotis – 23 m, amžius – apie 220 metų.

Gamtos paveldo objektų buferinės apsaugos zonų nustatymo tikslas – išsaugoti gamtos paveldo objektų aplinką, sumažinti neigiamą žmonių veiklos poveikį. Gamtos paveldo objekto buferinės apsaugos zonos nustatomos aplink gamtos paveldo objekto teritoriją ne mažesniu atstumu kaip 5 metrai, kai gamtos paveldo objektai yra medžiai, atstumą matuojant nuo medžio lajos projekcijos į žemės paviršių.

Žymos: |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Medžiams suteiks vardus ir paskelbs paveldo objektais”: 2

  1. plius minus parašė:

    Na medžių sužmoginimas jau atskira tema diskusijai .
    Ąžuolas nėra miestietiškas medis ir jei neintrodukuotam paprastajam ąžuolui liepsime miesto gatvėje išgyventi 500 metų, vargu ar jis tai patems ir suteikus jam Vytauto ar Gintaro vardą. Ir tada laja jo taptų kaip pastatas, šaknys kaip kanalizacijos vamzdžiai , o mieste mes turime ir pastatus statyti ir komunikacijas tiesti ir medžius auginti. Kauno ąžuolynas ar Girulių miškas kitas reikalas.
    Taip kad medžio rūšis miestietiškajam kraštovaizdžiui labai svarbi. Bet čia profesionalams, ne populistams .
    Tėvynę ne žodžiais, o darbais mylėti reikia.

    • Pažvelkim iš kitos pusės... parašė:

      Na, palauksim ir pamatysim – gal ir Vytautas su Gintaru atsiras… Kuris jų nenorėtų gyventi tiek ilgai kaip ąžuolas… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Apleistų pastatų sąraše - skuboti manevrai

Sulaukus advokato surašyto skundo Klaipėdos meras siūlo koreguoti lapkričio pabaigoje patvirtintą apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto objektų sąrašą. Į jį ...
2025-01-22
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Klaipėdos politikus trikdo Salomėjos Nėries vardas

„Nenoriu būti teisėju to, kas buvo prieš šimtą metų, mažiau gal, tai susilaikysiu”, – tarsi apibendrinamas daugelio kolegų nuomones apie ...
2025-01-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Klaipėdos baseino brokas: teisme prasidėjo antras ratas 

Klaipėdos apygardos teismas antradienį, praėjus beveik pusmečiui po to, kai apeliacinė instancija jam sugrąžino Klaipėdos baseino broko bylą, pradėjo pastarosios ...
2025-01-22
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This