Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-05-04 |
Uostamiesčiui vis dar neskubant atsisakyti šildymo, trečiadienį vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarta, kaip miesto tarnybos yra pasiruošusios sutikti vasarą.
Laikinai miesto Tvarkymo skyriaus vedėjos pareigas einančiai Ingai Kubilienei išsamiai aptarus visus būtinus darbus* (skverų, parkų šienavimą, gatvių valymą, jų laistymą, apželdinimą ir kt.), domėtasi, ar savivaldybė nėra numačiusi kovos su pavasarį itin suaktyvėjusiomis erkėmis.
Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus bei Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko Gintaro Neniškio, tokios priemonės savivaldybės administracija netaiko.
„Tai pakankamai nauja priemonė, kurią taikė keletas Lietuvos kurortų. Ar ji efektyvi, kol kas sudėtinga pasakyti. Jeigu rezultatus duos, tai mes irgi apie tą dalyką galvosim”, – sakė G. Neniškis.
Tuo metu išklausius miškininkų atstovo Sigito Kupšio pranešimo, kuriame jis pasidžiaugė, jog kol kas didelių miškų šiukšlinimo atvejų „su lovomis ar sofomis” nepastebėta, uostamiesčio vicemeras Arūnas Barbšys pasigedo tvarkos Girulių miške, Melnragėje bei šalia pėsčiųjų takų, kur neva yra neišvežtų šakų, vėjovartų.
„Mes visko išvalyti ir neturime teisės pagal teisės aktų reikalavimus. Miške turėtų likti ne mažiau kaip 5 kubai negyvos medienos dėl bioįvairovės. Antra, šiuo laikotarpiu mes galime šalinti tik pavojingus medžius arba šviežiai kenkėjų užpultus medžius”, – paaiškino miškininkas, pridūręs, jog kitas, pavojaus nekeliančias vėjovartas galima šalinti tik nuo rugpjūčio 1-os dienos.
Kartu patyręs miškininkas atkreipė vicemero dėmesį, jog miško parkas skiriasi nuo parko.
„O miške turi būti visko. Visuomenę prie šito irgi reiktų pratinti lygiai taip pat, kaip ir pratinti, kad atėjęs į mišką, ką atsinešei, tą ir išsinešk”, – beišsivystančią diskusiją baigė S. Kupšys.
Savo ruožtu G. Neniškis pageidavo, kad apie miškininkų planinius sausuolių šalinimo darbus miesto administracija būtų informuota iš anksto, nes esą aktyvūs klaipėdiečiai neretai ima skųstis, jog miškas kertamas be leidimų ir pan.
INFORMACIJA
*Pagrindinės miesto gatvės vakuuminėmis mašinomis valomos kartą per savaitę, šalutinės – kartą per mėnesį. Šaligatviai nuo balandžio per mėnesį mechanizuotai šluojami 3-4 kartus pagal grafiką, plius jie dar valomi ir rankiniu būdu, jei reikia – nuriebinami. Medžiai ir krūmai genimi pagal poreikį, bet nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. šių darbų atlikti negalima dėl paukščių perėjimo ir medžių vegetacijos.
Miestų žalieji plotai pradedami šienauti nuo gegužės mėn., pagal svarbą skverai, parkai, šunų vedžiojimo aikštelės ir kitos vietos turi būti nušienautos per 1-2 savaites. Nuo gegužės 1-os dienos pradėjo veikti miesto fontanai, netrukus žadama įjungti išmanųjį šviečiantį fontaną Dangės skvere. Fontanai, esantys Karlskronos ir Pempininkų aikštėse, šiuo metu dėl gedimų dar remontuojami.
Duobės pagal gyventojų skundus šalinamos per 2-3 dienas. Mieste nustatyti 45 nelegalūs sąvartynai, kurie jau pradėti tvarkyti. Miestas prižiūri ir tvarko 76 biotualetus, 2 automatinius ir po vieną stacionarų bei konteinerinį tualetą. Renginių metu dar pastatomi ir papildomi biotualetai.
kodėl kiti miestai kovoja, o Klaipėda ne ? Kodėl valdžiai nerūpi gyventojų (ir svečių) sveikata ? Pagal statistiką užsikrėtimų skaičimi jau pirmaujame EU ir ne tik. Kodėl tyli turizmo sektorius ?
Savo bute kovo 5 atjungėm šildymą.Ką jūs šildot? Orą?