Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-05-03 |
Klaipėdos apylinkės teismas atmetė bendrovės „Grigeo Klaipėda” vadovo Tomo Eikino skundą dėl tos dalies Aplinkos apsaugos departamento (AAD) surašyto nutarimo, kuria konstatuojama, kad pernai liepą neteisėtai išleidus gamybinį vandenį su toksiškais elementais į Kuršių marias, šiam vandens telkiniui buvo padaryta žala.
„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad T. Eikinui teismo posėdyje atstovavusi advokatė Dovilė Murauskienė aiškino, jog bendrovė ir jos vadovas neginčija, neneigia ir neskundžia faktinių aplinkybių dėl pernai liepos 20-osios naktį įvykusio incidento, kurį esą lėmė „netyčiniai, neatsargūs bendrovės veiksmai” ir į marias per beveik 12 valandų ištekėjo apie 18,6 kub. m gamybinio vandens. Nesutinkama tik su nutarimo dalimi, kurioje konstatuojama, jog taip buvo padaryta žala Kuršių marioms.
Anot advokatės, jos klientui „žalos požymis inkriminuotas perteklinai”, nes pats žalos faktas Kuršių marioms esą nėra nustatytas.
„Tarša nebūtinai yra žala. Ji turi būti nustatoma moksliniais tyrimais, ką padarė Aplinkos apsaugos agentūra. Vien tarša nereiškia, kad pasikeitė kokybiškai ar kiekybiškai gamtos elementas. Aplinkos apsaugos departamentas bando gudrauti. Bendrovės atžvilgiu vyksta atskiras procesas, ten ir galima kelti tokį klausimą dėl žalos”, – dėstė D. Murauskienė.
T. Eikinui už konstatuotus pažeidimus AAD buvo paskyręs 600 eurų baudą.
Bylą išnagrinėjusi apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Violeta Olcvikienė, konstatavo, kad vertinant į marias išleistų nuotekų toksiškumą ir konstatuojant aplinkai padarytos žalos faktą buvo vadovaujamasi aplinkos ministro įsakymu patvirtintais metodikos principais. Tad, anot teismo, yra įrodyta, kad T. Eikinas padarė tokį nusižengimą.
AAD nutarimą administracinio nusižengimo byloje teismas paliko nepakeistą. Tokia nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.
Smirdanti tiksinti bomba tas grigeo fabrikas. Nesuprantu, ar jie neužuodžia tos smarvės…
Nenatūralus aplinkos pasikeitimas vedantis į galimus neigiamus pokyčius yra tarša, kuri sąlyginai skirstoma pagal taršos dydžius. Ir gėda advokatei D.Murauskienei to nežinoti. Pagal jos mąstymą, kuo didesnis vandens telkinys, tuo mažesnė bus tarša? „Sveikinu”