Ar tikrai norisi paragauti rajų žiaunų?

Laiškai iš jūros
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-04-19

Rajos – kremzlinių žuvų klasės žuvų grupė. Joje išskiriami 4 būriai: rykliauodegės rajožuvės, rombinės rajožuvės, dygliauodegės rajožuvės, elektrinės rajožuvės. Apie jas Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) ir pasakoja dar viename reportaže.

Šios elegantiško judesio, plataus, dažniausiai bežvynio kūno žuvys užauga nuo 5 cm iki 6-7 metrų ilgio ir gali pasiekti net 1,5 tonos svorį.

Dygliauodegių rajožuvių uodegoje yra aštrių nuodingų dyglių. Elektrinės rajos ir azijinės elektrinės rajos abipus kūno šonų turi elektros srovę sukuriantį organą, kuris naudojamas grobiui gaudyti ir apsaugai.

Rajos yra vertinamos dėl savo mėsos, o kai kuriose šalyse rajos yra medžiojamos dėl žiaunų, kurios, manoma, yra vertingos kinų medicinoje.

Dažniausiai rajos žūsta jau patekusios į žvejų tinklus ar partrenktos laivų. Gyvūnai reprodukcija – pakankamai lėta – susilaukia vos vieno jauniklio per kelerius metus. Kai kuriose vietose jų populiacija yra sumažėjusi net 80 procentų – o tokiu atveju atsistatyti populiacijai jau beveik nebėra galimybių.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Penkeri metai klaidžiojimo Smiltynės miškuose

Siekdama, kad Smiltynei būtų suteiktas kurortinės vietovės statusas, Klaipėdos savivaldybė jau kelerius metus nesugeba parengti jos miško parko takų techninio ...
2024-12-17
Skaityti daugiau

Švietimas

„Aš neabejingas, o Tu?“

Pirmadienį prasideda kasmetinis Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro ir Klaipėdos universiteto kartu su socialiniais partneriais organizuojamas festivalis moksleiviams „Aš ...
2024-12-02
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Rudeninis ruoniukas sugrįžo į Baltiją

Penktadienį, šviečiant švelniai rudens saulei, atgal į gimtąją Baltiją sugrįžo spalio pradžioje gydymui į Lietuvos jūrų muziejų atgabentas ruonis. Per ...
2024-11-29
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This