Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-03-29 |
Didįjį Memelio/Klaipėdos pilies bokštą norinčiai atstatyti uostamiesčio savivaldybei teks skelbti naują statybų rangos konkursą.
Miesto Tarybos kolegija dar 2018 m. kovą priėmė nutarimą atkurti didįjį pilies bokšto tūrį iš vidaus panaudojant metalines konstrukcijas.
Su kliūtimis susidūrė jau ir 2019 m. sausio pabaigoje paskelbtas techninio projekto parengimo konkursas, kurį kritikavo miesto architektai. Gavus oficialias pretenzijas tada buvo nuspręsta šį konkursą nutraukti. Naują konkursą laimėjo ir 2019 m. liepą sutartį su savivaldybe pasirašė UAB „Uostamiesčio projektas”, darbus įsipareigojusi atlikti už 106 900 eurų.
Beveik prieš mėnesį savivaldybė jau buvo paskelbusi ir rangos darbų konkursą. Jo sąlygose buvo numatyta, kad tiekėjo pasiūlymo kaina negali viršyti 1 750 000 eurų su PVM. Numatoma darbų trukmė siekė 25 mėnesius.
Pasak Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Vilmos Marcinkevičienės, pasiūlymą šiam konkursui pateikė tik vienas potencialus tiekėjas, tačiau jo kaina viršijo numatytas „lubas” ir dėl to pasiūlymas buvo atmestas.
Remdamasi Viešųjų pirkimų įstatymu Savivaldybės administracija dabar vykdo rinkos konsultaciją, kad sulauktų potencialių tiekėjų pastabų, pagal jas galbūt pakoreguotų sąlygas ir galėtų skelbti naują konkursą.
INFORMACIJA
Šešiaaukštis pilies bokštas buvo pastatytas apie 1546 m. ir laikomas vienu seniausių renesanso mūro pavyzdžių Lietuvoje. Tai tuo metu buvo aukščiausias statinys Klaipėdoje. 15 m skersmens bokštas turėjo rūsį. Jis atliko ir kalėjimo funkciją.
Per 1756–1763 m. Septynerių metų karą Klaipėdą užėmus Rusijos imperijos kariuomenei, pilis 1763 m. buvo apleista ir pamažu nyko.
1812 m. per prancūzmetį pilyje buvo įrengtos kareivinės, arsenalas, sandėliai, ligoninė. 1821 m. iš 5 bokštų dar stovėjo du. 1840 m. pradėjo griūti pilies įėjimo skliautai, 1843 m. pašalintos Didžiojo parako bokšto liekanos, apie 1865 m. nuvirto Kunigaikščio bokštas. Po 1888 m. buvo parduoti nugriauti svarbiausi pilies mūro pastatai.
Tvarkant piliavietę jau iš dalies buvo atkurti aukščiausiojo pilies bokšto tūriai.
Miesto Tarybos kolegija rinkosi iš trijų jai pateiktų variantų – palikti esamą padėtį, atkurti autentišką mūrą, kai sienų storis siektų iki 3 metrų ir statyti bokštą iš vidaus panaudojant metalines konstrukcijas.
Kažkoks absurdas! Jei bendra kaina 106 900 eurų, tai daliname iš 24 mėn. ir gauname 4454.1 euro per mėn. Tai net 5 žmonių darbo užmokesčio fondo nepadengia. O kur medžiagos? Ką per pripučiamą žaislą norima statyti?
Butafornis bokštas ar ne – tegul stato. Vis kas nors kitaip, negu kokia nors betoninė dėžė. Beje, Valdovų rūmus Vilniuje pastatė, ir neatrodo butaforiniai
Manau užteks kico Klaipėdai.reiktu keisti požiūrį statyti tam kad statyti.i statyti tai kas tikra būtina. Pvz kruizinių laivų teritorija sutvarkyti.
Faktas. Butaforijos miestui nereikia.
Labiausia sekasi tai parkomatus statyti Klaipedoj.
Pirmiausia kas akis bado sutvarkysiu o paskui imkit pompastikos
Ar palikote zemes lopineli vienai moteriai is savivaldybes
Kaip su Jono bažnyčios atstatymu? Ja apie 15 metų ta varginga Klaipėdos m. sav. tik sm….ko, ir nieko. Kokioj Vokietijoje ar kitus seniausia atstatytu
Juokdariai.