Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-03-28 |
Klaipėdos apygardos teisme nuotoliniu būdu pradėta nagrinėti vienos čekų šeimos byla.
44 metų František Kolomazniček, 41 metų jo žmona Marta ir 20 -metis jų sūnus, tėvo bendravardis, kaltinami prekyba žmonėmis, t.y. tuo, jog vergiškomis sąlygomis laikė ir vertė dirbti du savo tautiečius ir vieną lenką Šventojoje veikusiuose atrakcionuose.
Nustatyta, kad aukomis tapę vyrai į Lietuvą buvo atvežti sunkvežimio priekaboje 2019 metų birželį ir tris mėnesius laikomi nelaisvėje bei išnaudojami.
Pasak tyrimui vadovavusio ir teisme valstybinį kaltinimą palaikančio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Ruslano Ušinsko, apie jų nežmonišką padėtį pareigūnams pranešė ne jie patys, o lietuviai, vietos gyventojai.
„Nukentėjusieji – iki 30 metų amžiaus, benamiai, turintys tam tikrų priklausomybių, stokojantys socialinių įgūdžių, tad jais buvo lengva manipuliuoti. Pradėjus tyrimą, jie buvo perduoti nevyriausybinei organizacijai, kurios nariai vyrus pamaitino, suteikė medicinos ir kitokią pagalbą, pasirūpino jų grįžimu namo”, – anksčiau „Atvirai Klaipėdai” yra sakęs prokuroras.
Nustatyta, jog nukentėjusiesiems čekų šeima nemokėjo atlyginimo, juos maitino maisto atliekomis, vyrai buvo priversti dirbti be laisvadienių. Naktį jie būdavo užrakinami, dokumentai iš jų buvo atimti. Negana to, atrakciono savininkai prieš juos dar ir fiziškai smurtavo.
Nukentėjusieji buvo apklausti teisme tuoj po įvykio, jei patvirtino visas bylos aplinkybes, tad į prasidėjusį teismo posėdį Klaipėdoje jų kviesti nebereikėjo.
Šiuo metu byloje nuotoliniu būdu pradėti apklausinėti liudytojai. Jų apklausą numatyta tęsti ir trečiadienį, o kada bus apklausti kaltinamieji – kol kas dar neaišku.
Pasak prokuroro, bylos nagrinėjimas vyksta gana lėtai, mat liudytojų yra nemažai, o dėl to, kad viską reikia versti į čekų kalbą, per dieną spėjama apklausti vos po du liudytojus.
R. Ušinskas nesiėmė prognozuoti, kada ši byla gali būti baigta nagrinėti, tačiau patikino, jog anksčiau ar vėliau sprendimas joje bus priimtas.
Už prekybą žmonėmis įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 4 iki 12 metų.
Parašykite komentarą