Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-02-22 |
Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį šalyje patvirtinta 6812 koronavirusinės infekcijos atvejų: 975 žmonės užsikrėtė antrą, septyni – trečią kartą, skelbia Statistikos departamentas. 356 susirgimo atvejai fiksuoti Klaipėdoje.
Praėjusią parą net 81 proc. iš visų šalyje ištirtų mėginių buvo su virusu, Klaipėdoje šis rodiklis siekė beveik 54 proc. (ištirti 662 mėginiai).
Savaitinis atvejų skaičius šalies mastu per paskutinę parą ir toliau mažėjo – šįkart sumenko beveik 28 proc., Klaipėdoje – 30,4 proc.
Susirgimų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų rodiklis šalyje sumažėjo nuo 3903,3 iki 3787,5, uostamiestyje – nuo 5492 iki 5463,7 atvejo. Pagal šį rodiklį Klaipėda išlieka antroje vietoje nuo galo tarp visų savivaldybių. Blogiausia situacija ir toliau yra Palangoje, kur šis rodiklis per parą sumažėjo nuo 6190,3 iki 6 178,1 atvejo. Pirmadienį infekcija diagnozuota 111 palangiškių. Šiuo metu dar serga 700 šio kurorto gyventojų. Geriausiai ir toliau laikosi Alytaus rajonas (1578,8 atvejo), pirmadienį čia susirgo tik penki žmonės.
Per praėjusią parą į ligonines paguldyti 199 šia infekcija sergantys pacientai. Šiuo metu iš viso ligoninėse yra 1865 tokie ligoniai – 23 mažiau nei parą prieš tai. 109 iš jų gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – penkiais daugiau nei sekmadienį. 73 proc. reanimacinių ligonių yra nepasiskiepiję arba nebaigę vakcinacijos kurso.
Per praėjusią parą mirusiųjų nuo COVID-19 sąraše atsidūrė 26 žmonės (aštuonios mirtys įtrauktos gavus vėlavusius duomenis). Iš 18 mirusių pirmadienį pasiskiepiję buvo devyni 60-99 metų amžiaus grupių atstovai.
Iš viso infekcija jau nusinešė 8293 gyvybes, iš jų 380 – Klaipėdoje: čia per parą mirė dar vienas žmogus.
Šiuo metu šalyje dar serga 76 893 gyventojai, pasveiko 774 782, tarp jų – 54 602 klaipėdiečiai: per parą išgijo 872 miestiečiai. Uostamiestyje vis dar serga 5 599 žmonės.
Pirmadienį šalyje pasiskiepijo 993 žmonės, iš jų pirmą kartą skiepijosi 130 (tarp jų – vienuolika 5-11 metų vaikų), trečią skiepą gavo 632. Klaipėdoje pirmadienį pasiskiepijo 64 žmonės: trys – pirmą kartą, 41 – trečią.
INFORMACIJA
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo trečiadienio, vasario 23-iosios, izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato.
Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes.
Sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėjusiems asmenims, kuriems izoliavimas buvo paskirtas iki įsakymo įsigaliojimo dienos, izoliavimo terminas gali būti nutrauktas, jiems kreipiantis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.
Sprendimas atšaukti privalomą izoliaciją sąlytį turėjusiems asmenims priimtas dėl stebimos situacijos, kai asmenys, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, dažnai nenurodo kartu gyvenančių asmenų, kaip sąlytį turėjusių, todėl jie faktiškai nėra izoliuojami. Sprendimas atsisakyti privalomos izoliacijos taip pat susijęs su stebima gerėjančia epidemiologine situacija: stebimas sergamumo COVID-19 mažėjimas, mažėjantis pandemijos pagreitis, naujausiais duomenimis siekiantis 1,4 proc. Per paskutines 7 dienas užfiksuota ir sąlyginai mažesnė teigiamų tyrimų dalis – 51,3 proc. Naujų COVID-19 atvejų pokytis, lyginant su praėjusia savaite, siekė 29,8 proc.
Vis daugiau Europos valstybių taip pat priima sprendimus dėl keičiamos COVID-19 valdymo strategijos. Pavyzdžiui, Norvegijoje nuo vasario 11 d. jau atsisakyta daugumos COVID-19 priemonių, įskaitant reikalavimus laikytis 1 m atstumo, dėvėti kaukes. Užsikrėtusiems suaugusiems asmenims nebereikia laikytis karantino, bet išlieka rekomendacija likti namuose 4 dienas nuo teigiamo COVID-19 tyrimo rezultato gavimo. Šveicarijoje sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojama griežtai laikytis fizinio atstumo ir higienos reikalavimų, stebėti savo sveikatos būklę, bendraujant su kitais asmenimis dėvėti veido kaukę, vengti kontaktų, vengti viešų vietų. Švedija sustabdė plataus masto testavimą (mobiliose palapinių aikštelėse, įvažiuojamuose testų ėmimo centruose, į namus atgabenamus testus) dėl COVID-19 net tiems žmonėms, kuriems pasireiškė infekcijos simptomai. Danijoje sąlytį turėję asmenys neturi izoliuotis, jiems rekomenduojama atlikti greitąjį antigeno testą arba PGR tyrimą po 3 dienų, kai patvirtintas atvejis gavo teigiamą tyrimo rezultatą. Jei sąlytį turėjusiems pasireiškia simptomai, tokiu atveju rekomenduojama izoliuotis.
Šiaip tai esame girdėję, kad pagyvenę žmonės numirdavo, numiršta ir ateityje, matyt, numirs ne tik nuo kovido, bet tiesiog nuo senatvės, nuo ūmių arba lėtinių ligų, vėžių, infarktų, insultų ir dar nuo milijono visokiausių negalavimų. Kas anksčiau, kas vėliau, tikriausiai visi mirsime, nors ir nelabai norėtųsi. Nieko nepadarysi, anot Voneguto…
Tos mirtys nebūtinai nuo covido, ir iki covido-19 pandendemijos mirčių nemažai būdavo! Taip kad neprikaišiokite jūs to covido-19 !