Literatūrinė Ievos Simonaitytės vardo premija skirta trims moterims (1)

Kultūra
Avatar photoPalmira Martinkienė
2022-01-27

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdoje įteikta 36-oji literatūrinė Ievos Simonaitytės vardo premija.

Šiemet ji atitekto ne vienam kūrėjui, o net trims moterims už dvi pernai pasirodžiusias knygas.

Komisijos sprendimu, premijos nusipelnė poetė Daiva Molytė-Lukauskienė už poezijos knygą „Kaligrafijos eskizai“ bei žurnalistė Jurga Petronytė ir muziejininkė Sondra Simanaitienė, premijuotos už jų bendrą leidinį „Klaipėdos senųjų kapinių istorijos“.

Pasak Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorės Lauros Juchnevič, šiemet ypač sunku buvo atrinkti laureatus, nes išleista daug Klaipėdos kraštui dedikuotų vertingų knygų. Ji pasidžiaugė, kad renginys pagaliau vyksta gyvai.

Tiesa, ir dalis klausytojų, ir S. Simanaitienė bei šios premijos steigėjo – Rimanto Cibausko atstovė, dukra Rugilė Cibauskaitė, tarusi sveikinimo žodį, prie renginio jungėsi nuotoliniu būdu. O išankstinis miesto mero Vytauto Grubliausko sveikinimas laureatėms buvo įrašytas lauke, aplink ūžaujant pajūrio vėjams.

Pasak D. Molytės-Lukauskienės, jos poezijos knygoje gyvena visi jos sutikti žmonės.

„Rašytojui, poetui didžiausia dovana yra paliesti kiekvieno žmogus širdį”, – sakė ji, akcentavusi, jog I. Simonaitytės vardo premija pirmiausia įprasmina šios mūsų krašto rašytojos atminimą ir jos stiprią asmenybę.

S. Simanaitienė dėkojo komisijai už tai, kad ji publicistinėje knygoje „įžvelgė vaizdingumą”. Jos teigimu, šiame dviejų autorių leidinyje pagrindinis dalykas yra ne faktai, ką greičiausiai akcentuotų istorikai, o noras „perteikti žmonių emocinį patyrimą, būti arti žmogaus”.

Jurga Petronytė prisipažino kaip žurnalistė ne kartą rašiusi apie Ievos Simonaitytės premijos laureatus, tačiau nesitikėjusi pati ja tapti.

Knygos autorės džiaugėsi, kad joms pavyko pakalbinti dar gyvus senųjų kapinių liudytojus, užfiksuoti jų prisiminimus.

Laureates sveikino ir Neringos mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

„Ypatinga šita žemė ir ypatingus kūrėjus ji pagimdo”, – sakė jis, raginęs laureates rašyti ir toliau.

INFORMACIJA

Literatūrinė Ievos Simonaitytės vardo premija skiriama nuo 1987 m. Pirmuoju laureatu tapo rašytojas Romas Sadauskas už romaną „Ežerėnų papartis“. Pernai nugalėtoja pripažinta Diana Latvė už istorinį romaną „Memelio gaisras“.

Šios premijos laureatais jau yra tapę 28 vyrai ir 14 moterų. Tarp laureatų – 25 rašytojai, 6 pedagogai, iš jų – 4 profesoriai, 4 žurnalistai, du vertėjai, biologė, diplomatas, aktorė, filologė. Tarp premijuotų leidinių – 13 prozos, 12 poezijos, 10 eseistikos ir prisiminimų bei 6 kitokio žanro knygos. Premijos vertė – 2000 eurų, ją skiria kultūros mecenatas Rimantas Cibauskas.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Literatūrinė Ievos Simonaitytės vardo premija skirta trims moterims” komentarų : 1

  1. Asd parašė:

    Cibauskai, kaip tvoros reikalai einasi? Ar dar psichologiškai apsikabinęs ją ar jau atsisveikinote?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Įteiks Ievos Simonaitytės premiją

Sausio 23 d., ketvirtadienį, 18 val., Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks 39-osios literatūrinės Ievos Simonaitytės premijos ...
2025-01-17
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Teismas: Rimantas Cibauskas sąmoningai ignoruoja įsiteisėjusius sprendimus 

Pirmos instancijos teismas po keletą mėnesių trukusio proceso išnagrinėjo klaipėdiečio verslininko Rimanto Cibausko inicijuotą eilinę bylą, skirtą jo nelegalios tvoros, ...
2025-01-17
Skaityti daugiau

Istorinės Klaipėdos pėdos, Svarbu

Parkas, kuriame persipina mirtis ir kultūra 

24-erių istorinių laidų ciklą „Istorinės Klaipėdos pėdos“ vainikuoja finalinis epizodas apie pernai rekonstruotą Klaipėdos skulptūrų parką. Keliasdešimties tūkstančių žmonių atminimą ...
2024-12-20
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This