„Klasco” atsikratė geležies rūdos (5)

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-01-13

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informuoja, kad Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco”, vykdydama aplinkosaugininkų privalomąjį nurodymą, išgabeno 4019,234 tonų geležies rūdos krovinį.

Krovos ir išgabenimo darbus įmonė vykdė laikydamasi griežtų reikalavimų, AAD Klaipėdos valdybos pareigūnai stebėjo oro taršos bendrovės teritorijoje duomenis. Teigiama, jog taršos viršijimų nebuvo nustatyta. Taip pat buvo tikrinama, kad gabenant krovinį vėjo stiprumas neviršytų nustatyto 15 m/s greičio.

„Dar spalį aplinkosaugininkai, įvertinę situaciją, įteikė privalomąjį nurodymą, kuriuo įpareigojo įmonę sausakrūvio uosto terminale nutraukti palaidos geležies rūdos krovos operacijas. Atidžiai įvertinus visas aplinkybes, įmonei buvo leista išgabenti krovinį, kad būtų pašalintas taršos židinys. Aplinkosaugininkai nuo gruodžio 17 d. iki sausio 4 d. vykdė neplaninį įmonės patikrinimą, kurio tikslas buvo įvertinti, ar „Klasco” sausakrūvio uosto teritorijoje visa palaidos geležies rūda pakrauta ir išgabenta. Šiandien galime patvirtinti – krovinys išgabentas“, – cituojamas AAD direktorius Raimondas Sakalauskas.

Įmonei krovą buvo nurodyta stabdyti gavus AAA planinių už uosto įmonių veiklaviečių ribų nusėdančių kietųjų dalelių kiekio ir sudėties tyrimų pasyviaisiais kaupikliais ataskaitą. Tyrimus atliko Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas.

Geležies rūdos krovos veikla galės būti atnaujinta tik tada, kai bendrovė įvykdys AAD privalomajame nurodyme nustatytas sąlygas.

Žymos: | | |

Komentarai (5):

Atsakymai į “„Klasco” atsikratė geležies rūdos”: 5

  1. Karolis parašė:

    Tai gal KVJUD nurodys konkrečiai. kokios išsivysčiusios pramoninės šalys krovimo darbams naudoja vandens patrankas. Ir kaip valomas vanduo po krovos darbų, kokios yra darbinės vandens sąnaudos ir kiek grįžtamos ?

  2. GintarasR parašė:

    KVJUD į savo neseniai viešintą Žaliojo uosto koncepcijos tarpinį pakaitalą įsirašė, kad iki 2030 metų vystys vandens patrankų ūkį. Kaip žinia, vandens patrankos nėra naudojamos birius krovinius tvarkant uždaromis technologijomis. Todėl klausimas – ką KVJUD rengiasi dar drėkinti, jeigu Klaipėda ir taip apsalusi nuo uosto žalumo?

    • xy parašė:

      taikliai 🙂

    • Gyventojas parašė:

      GintaraiR, tai, kad nieko nuostabaus. Juk ir pats tamsta tiek ir tepareikalvote vardan gyventojų iš valdžiažmogių: daugiau žalių medelių uosto įmonių teritorijose. Kuomet jiems labai gražiai apie žalią uostą pasakojote. Prieš metus, berods.

    • GintarasR parašė:

      Gyventojau, jūs meluojate. Nuo pat pradžių buvo kalba vien tik apie Žaliojo uosto koncepciją parengtą tiksliai pagal ESPO Green Guide. Ieškokit dokumento Green Guide 2021, skaitykit, švieskitės ir nemeluokit. Šitoks strateginis dokumentas, jeigu parengtas korektiškai, būtų puikus įrankis miestui, siekiant, kad uostas neliktų 20 amźiaus pradžios raidos lygmenyje, kuriame esame įstrigę. Kad uostas netemptų miesto į dugną, jo nenuodytų ir nežudytų savo atsilikusiu požiūriu į kaimynystę su miestu. Direkcija tai supranta, todėl jums ir parengė tarpinį koncepcijos pakaitalą, kurio tamsta turbūt net nepavartėt. Direkcija savo pakaitalu tik razinas iš pyrago išrirankiojo, nes taip smagiau, pasitvirtins ir bus galima toliau visiems aiškinti, kad KVJUD už aplinkos apsaugą uosto teritorijoj neatsakinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

„Klasco“ palapinių istorijoje padėtas taškas 

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI), teismuose kovojusi su AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“) dėl pastarosios pastatytų vadinamųjų ...
2025-01-15
Skaityti daugiau

ELTA

Aplinkosaugininkai: Lietuvos transporto parkas atsinaujina

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnams nuo šių metų rugpjūčio kelių reiduose pradėjus tikrinti transporto priemonių taršą, per tris mėnesius visoje ...
2024-12-25
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Lašišų brakonierių padaryta žala aplinkai - beveik 70 tūkst. eurų

Šiais metais rugsėjo 1 d. – lapkričio 20 d. per akciją „Saugom lašišą“ Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai surengė 244 ...
2024-12-23
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This