Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-12-23 |
Tarptautinė žaliųjų technologijų plėtrą skatinanti iniciatyva SB BRIDGE, startavusi 2019 m. liepą, pakvietė neabejingą tarptautinį jaunimą stiprinti savo žinias žaliojo augimo srityje.
Iniciatyvos pagrindinis tikslas buvo burti motyvuotus, besidominčius jaunus žmones bei įmones iš žaliųjų technologijų srities, kad visi kartu galėtų stiprinti bendrą dialogą ir sinergizuotų veiklas, skatinant tvarios ekonomikos augimą.
Projekto metu SB BRIDGE projekto komanda suorganizavo 5 tarptautines žaliojo augimo stovyklas, 2 tarptautines technologines olimpiadas, pažintinius vizitus į tvarias regiono įmones, žaliųjų technologijų mokymus su žaidybiniais elementais, diskusijas bei minčių šturmo sesijas. Lietuvos partneriai taipogi sukūrė ir išbandė stažuotės programą „Internship Lithuania”, pagal kurią jaunimui buvo sukurta daugiau nei 50 stažuotės vietų tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, sukurtas savanorystės modelis bei pasiūlytos palankios įsidarbinimo galimybės.
Pasak Rasos Viederytės, Klaipėdos universiteto Ekonomikos katedros docentės ir SB BRIDGE tarptautinio projekto vadovės, „galime pelnytai džiaugtis, jog SB BRIDGE“ įgyvendinimo metu užmezgėme sėkmingus bendradarbiavimo ryšius su daugiau nei 40 tvarių regioninių įmonių, neabejingų žaliojo augimo iniciatyvoms, 250 jaunimo bei mokytojų ir žaliojo augimo srities ekspertų. Jaunimas aktyviai dalyvavo renginiuose, susijusiuose su penkiomis tematinėmis žaliojo augimo sritimis: energijos vartojimo efektyvumu, vandentvarka, atliekų tvarkymu, tvaria statyba ir tvaresniu transportu. Pastebėjome, jog šis projektas paskatino jaunimą labiau domėtis pagrindiniais tvarumo principais jų pačių veiklose bei pasirinkti žaliųjų technologijų sritį kaip patrauklią ir perspektyvią savo ateities profesijai”.
Prisitaikant prie besikeičiančių saugumo reikalavimų pandemijos metu, tarptautinės žaliojo augimo tematinės stovyklos buvo organizuojamos ir nuotoliniu būdu. Dalyviams taip pat buvo suteikta galimybė pasitikrinti savo žinias apie tvaraus vystymosi tikslus tarptautinėje technologinėje olimpiadoje „5R”, kuri kvietė diskusijai apie pagrindinius tvarumo metodus: sumažinti, pakartotinai naudoti, pakeisti, pašalinti, permąstyti. Projekto komanda taip pat sukūrė papildomą mokymosi ir žinių testavimo medžiagą ir vizualizacijas kiekvienai žaliojo augimo sričiai. Visa naudinga informacija, kurią galima pritaikyti ir pamokų ar paskaitų metu, galima rasti projekto interneto svetainėje.
Projekto komandos vardu projekto vadovė R. Viederytė dėkoja tarptautiniams partneriams, įmonėms, rėmėjams, dalyviams, palaikytojams ir pokyčių kūrėjams. Nors šis projektas eina į pabaigą, bet žaliojo augimo iniciatyvos tikrai neišblės. Komanda jau generuoja naujas idėjas ir ambicingai ruošiasi šių prasmingų veiklų tęstinumui.
Projekto šūkis – Planetos B nėra. Prisijunk prie pokyčio dabar!
Šį tarptautinį projektą iš dalies finansavo Europos regioninės plėtros fondas per Interreg Pietų Baltijos programą. Projekto vadovaujantis partneris – Klaipėdos universitetas.
Už šio straipsnio turinį atsako tik autorius (-ai) ir tai neatspindi Europos Sąjungos, Vadovaujančiosios
Tarnybos ir Pietų Baltijos per sieną bendradarbiavimo jungtinio sekretoriato 2014-2020 m. nuomonės
Tarptautinės stovyklos ir olimpiada – tikrai labai įdomios veiklos! Daugiau tokių Klaipėdos universiteto iniciatyvų!