Darbus neapibrėžtam laikotarpiui sustabdė incidentas (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-11-23

Dėl pasieniečių administracinio pastato rekonstrukcijos užtverta Gintaro gatvės atkarpa ir toliau nebus galima naudotis, nors statybininkai čia ir nesidarbuoja jau kelis mėnesius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

4,27 mln. eurų vertės sutartį dėl ties Gintaro ir Pievų Tako gatvėmis esančio administracinio pastato rekonstrukcijos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) su UAB „HSC Baltic” pasirašė dar pernai lapkritį. Rangovas buvo gavęs savivaldybės leidimą iki šių metų lapkričio pabaigos užtverti ties šiuo pastatu esančią Gintaro gatvę, bet darbams jau kurį laiką nevykstant kai kurie šio gyvenamojo rajono gyventojai ėmė stebėtis, kodėl gi nebūtų galima atverti gatvės.

VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis informavo, kad pastate jau yra išardytos nereikalingos sienos, nuimtas tinkas, išimtos durys ir langai, buvo pradėti apdailinio tinko valymo darbai, tačiau viskas sustojo, kai rugsėjo 3 d. įgriuvo viena vidinė pastato siena, kaminas bei dalis perdangos konstrukcijų. Tuo metu pastato viduje žmonių nebuvo, niekas nenukentėjo.

„Atlikta dalinė pastato ekspertizė, kurios išvadose nurodyta, kad reikia atlikti statinio laikančiųjų konstrukcijų ekspertizę bei grunto geologinius ir geotechninius tyrimus. Gavus ekspertizės ir tyrimų išvadas rekonstrukcijos darbai bus tęsiami”, – teigė G. Mišutis, neminėjęs konkrečių terminų.

Nekilnojamojo turto kadastre nurodoma, jog pastatas buvo pastatytas 1959 metais, tačiau Klaipėdos universiteto istoriko dr. Vasilijaus Safronovo duomenimis, jis kaip gyvenamasis namas buvo pastatytas apie 1939-uosius. Namas jau žymimas ir 1942 m. adresų knygoje (Johannes Schirrmann Platz 2), ir tų metų miesto plane. 

Sovietmečiu name buvo įsikūrę pasieniečiai. 1992 m. lapkritį pastatą Vyriausybė buvo perdavusi Krašto apsaugos ministerijai.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Darbus neapibrėžtam laikotarpiui sustabdė incidentas”: 2

  1. Kazys parašė:

    Įdomu, ar LR Krašto apsaugos ministerijai reikalingas toks milžiniškas statinys Pasienio tarnybai? Nejaugi niekas nesikeičia per 40m.? Kodėl miesto centre turi veikti pasienio tarnyba, jei tas PASIENIS yra gerokai toliau? Kiek darbuotojų gali sutalpinti šitoks didelis statinys? Ar jie visi reikalingi, ar užtenka jiems pinigų iš Lietuvos biudžeto? O kas Melnr agėje, juk ten veikia Krašto pas. Pakrančių apsaugos dalinys aptvertas aukšta koncertinos viela? beje prie šio remontuojamo pastato yra didelis plotas,lyg koks skveras. Jis apleistas. Juo važinėja Pas. tarnybos darbuotojai.. Ir viskas šalai Vitės gimnazijos, Profesines mokyklos, Sveikatos centro , bibliotekos….
    Tik AK.lt pateikia tokią svarbią miestiečiams informaciją. Todėl didžiausia pagarba žurnalistui M. Vainoriui…

  2. klp parašė:

    Tai kam laikyti užtvertą gatvę jei vidinė siena nugriuvo, atidarykit, kai bus poreikis vėl užtversite, kažkokie nemokšos organizuoja !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Rengia diskusiją apie Klaipėdos pokario žaizdas

Balandžio 28 dieną Klaipėdoje Robertas Petrauskas diskutuos su istoriku Vasilijumi Safronovu. Diskusijos tema – „Ar užgijo Klaipėdos 1945–ųjų žaizdos?“. Pasak ...
2025-04-15
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Kaip įvykis Krokuvoje pakeitė Klaipėdos istoriją  (1)

Balandžio 17-ąją besidomintieji Klaipėdos praeities išskirtinumais kviečiami į diskusiją „Liuteris, Albrechtas ir kiti: ką reiškia 1525-ieji Klaipėdos istorijai?“ Diskusijos iniciatoriai ...
2025-04-08
Skaityti daugiau

Švietimas

„Istorijos pietūs“ su pilietiniu prieskoniu

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas jau ketvirtą kartą pakvietė istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojus iš visos Lietuvos ...
2025-04-07
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
Loading
Share This