Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-10-27 |
Iš Klaipėdos miesto biudžeto skirta bemaž 400 tūkst. eurų sutvarkyti senamiestyje esančios teritorijos dangas, aikšteles, nors šiam sklypui detaliuoju planu numatytas kitoks likimas – jame turi būti atkurtos dvi istorinės gatvės, pastatyti nauji pastatai.
Šiuo metu jau intensyviai remontuojami takai, įvažiavimai, aikštelės, esančios Daržų g. 18 sklype bei teritorijoje tarp šio sklypo ribų ir Sukilėlių gatvės.
Remonto darbus už 360 tūkst. eurų atlieka konkursą laimėjusi bendrovė „Kavesta“, su kurią Klaipėdos savivaldybė sutartį pasirašė dar birželio 30 dieną.
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio teigimu, sutvarkyti šią teritoriją nuspręsta dėl to, kad šalia dabar jau remontuojamos Daržų ir Sukilėlių gatvės, tad sumanyta visą senamiesčio erdvę sutvarkyti kompleksiškai, kad neliktų netvarkingų plotų.
Tvarkomos teritorijos, ribojamos Aukštosios, Sukilėlių ir Daržų g. ir Daržų g. 18 sklypo vakarinės pusės ribos, plotas siekia 7500 kv. m., iš jų – 3080 kv. m plote numatyta suremontuoti dangas (parkavimo aikštelė, takai, įvažiavimai, aikštelės). Šioje teritorijoje taip pat suplanuota sutvarkyti želdinius, įrengti apšvietimą, mažosios architektūros elementus – suoliukus, šiukšliadėžes, dviračių stovus.
Anot A. Dobranskio, šiuo metu jau atlikta darbų už 49 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus nuardytos senos dangos, įrengti pagrindai, sumontuoti gatvės bortai ir pan.
Rangovai visus darbus turėtų baigti iki kitų metų gruodžio, tačiau didžiąją jų dalį žada padaryti jau šiais metais.
Tačiau šiame Daržų g. 18 sklype, kuriame šiuo metu vyksta aplinkos tvarkymo darbai, detaliuoju planu yra numatytos naujos statybos. Tad ar tokia savivaldybės investicija nėra betikslis išlaidavimas?
2003 m. birželį Klaipėdos miesto taryba patvirtino teritorijos tarp Aukštosios, Daržų, Sukilėlių, Turgaus, Mėsininkų ir Didžiosios Vandens gatvių detalųjį planą, kurį parengė UAB „Klaipėdos projektas“.
Jis numatė vietoje apleisto stadiono ir buvusios 4-osios, 1953 m. pastatytos, vidurinės mokyklos pastato atkurti ikikarinį užstatymą su dviem čia buvusiomis – Junkerių ir Skutėjų – gatvėmis. Tačiau sprendime numatyta, kad antrasis sprendinių etapas, apimantis Skutėjų gatvę ir naujų septynių sklypų suformavimą vietoje sovietinio pastato, bus įgyvendinimas tik iškėlus tuomet čia veikusią Vydūno vidurinę mokyklą į kitą vietą.
Mokyklą iškelti į patalpas Sulupės gatvėje politikai sugebėjo, o valios nugriauti sovietinį pastatą pritrūko. 2011 m. 13 miesto Tarybos narių balsavus už pastato griovimą miesto lėšomis, 13 prieš ir vienam susilaikius buvusi mokykla taip liko stovėti tuščia. Vėliau, po poros metų, į pastatą buvo leista įsikraustyti Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos filialui.
Tad būsimo naujo kvartalo kūrimo darbai prasidėjo nuo sklypų, suformuotų apleisto stadiono vietoje. Čia buvo suformuoti 7 sklypai, kuriems priskirti Sukilėlių gatvės adresai, bet jie yra palei planuojamą Junkerių gatvę (ji turi būti nutiesta, kai bus nugriautas buvusios Vydūno mokyklos pastatas – V. S.). Šiuos sklypus aukciono būdu verslininkams išnuomojo Nacionalinė žemės tarnyba. Penkis sklypus išsinuomojo bendrovė „Eko žaliavos“, o du, esančius arčiau Sukilėlių gatvės – bendrovės „AAC groups” ir „Alingra“, kurias valdo tas pat savininkas – Alian Abou Chaaya.
Jų užsakymu R. Staševičiūtės projektavimo firma „Pilis”, projektui vadovaujant Edmundui Andrijauskui, pradėjo projektuoti du gyvenamuosius pastatus su komercinės paskirties patalpomis. „Eko žaliavos“ savo išsinuomotuose sklypuose ketina statyti viešbutį, tačiau nė vienam projektui statybos leidimas dar nėra suteiktas.
„Daržų g. 18 sklype pokyčiai numatyti tik detaliojo plano įgyvendinimo antrame etape, o net pirmasis etapas dar nėra prasidėjęs. Tiesą sakant, tikrai dar nesu girdėjęs, jog kas nors vyktų, judėtų. Jei prieš 10 metų būtų priimtas sprendimas tą mokyklą nugriauti ir dabar ten būtų tuščia vieta, tai gal ir greičiau viskas būtų išjudėję, o dabar yra taip, kaip yra“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus patarėjas Marijus Mockus.
Jis tikino, jog savivaldybė beprasmiškai neišlaidauja tvarkydama teritoriją, kurioje planuojamos statybos. „Jei jos ir bus, tai tikrai ne po metų, dvejų ir net ne penkerių. O per tą laiką ir visos tos naujos dangos, aikštelės nusidėvės ir jas vėl reikės tvarkyti. Tačiau žinoma, jog sprendimas tvarkyti šią teritorija nekeičia detaliojo plano sprendinių“, – patikino M. Mockus.
Nei sovietinė, nei tarybinė, o lietuviška! Nr. 1 – lietuviška, Nr. 2 ir Nr. 3 – rusiškos, o ši, Nr. 4. buvo antroji miesto vidurinė mokykla lietuvių dėstomąja kalba.
Miela žurnaliste, aš pasimečiau, gal galite išvardinti mokyklas Klaipėdoje, kurio statytos ne sovietų laikais? Būtų gerai ir tokių valstybinių darželių adresus žinoti…Nenoriu vaikų leisti nei į sovietinį darželį, nei į sovietinę mokyklą, padėkite.
Mieste katastrofiškai trūksta erdvių senjorams, net elementarių suolelių patogiam sėdėjimui nėra. Jei jau suolelis, tai būtinai saulėkaitoje, kur senjorai net prisėsti bijo. Viskas, ką Klaipėdos valdžia sugeba, tai visur daryti parkingus. Kad miestas dar daugiau dustų nuo teršalų, o vaizdas būtų vien tos dūmijančios blekinės dėžės.
Tik pinigų mėtymas į balą. Pirma reikia viską gerai įvertinti, aptarti, o tik tada žinant kad tai bus naudinga, imtis darbų. O tai dešimt kartų daroma ir vėl ardoma. Čia kaip pasaka be galo. ?
O, tai kaip įsisavinsi pinigus, jei imsi ir sutvarkysi? Nugriausi buvusio Baltijos kino teatro sieną, tai neliks intrigos ;))))))) Argi ne geriau atrodyti kaip po karo:)))))))
Panele Virginija, kodėl,,sovietų” ? Tada turėtų būti ,,…13miesto sovieto narių…”
Kaip visada, kažkaip man viskas čia atrodo.
Gal ir nieko?
Dar daugiau stovėjimo aikštelių centre, kai už Pilies gatvės jau ir taip miližiniška stovėjimo aikštelė/dykynė.
>>>Memelender. Ka reiskia dar daugiau, jei ta aikstele ten jau buvo?
Tai reikėjo naikinti tą aikštelę. Tik bjauroja senamiestį ji. Vietoj jos geriau galėjo atsirasti vaikų žaidimo ir krepšinio aikštelės.