Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-09-02 |
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, trečiadienį šalyje nustatyti net 807 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – paskutinį kartą 800 riba buvo perlipta gegužės 21-ąją. Per praėjusią parą ištyrus 14 120 mėginių virusas rastas 5,7 proc. jų.
Klaipėdoje per parą ši infekcija, išankstiniais duomenimis, diagnozuota 99 žmonėms (7,4 proc. mėginių su virusu). Pirmadienį tokių, patikslintais duomenimis, buvo 70, sekmadienį – 80.
Savaitinis naujų atvejų skaičiaus augimas šalies mastu sudaro 6,7 proc., Klaipėdoje – 27,2 proc. Uostamiestyje po dienos pertraukos vėl šoktelėjo ir susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius. Jis padidėjo nuo buvusių 618 iki 637,4, šalyje šis rodiklis padidėjo nuo 288,5 iki 293,1 atvejo.
Pagal šį rodiklį uostamiestis ir toliau yra įsitvirtinęs paskutinėje vietoje tarp visų šalies savivaldybių ir yra juodojoje zonoje. Geriausia padėtis šiuo metu ir toliau yra Molėtų rajono savivaldybėje (59,3).
Šiuo metu šalyje, statistikų duomenimis, koronavirusine infekcija yra užsikrėtę 7 334 žmonės, pasveikusiais laikomi 281 729. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 871 ir 16 401 – per parą pasveiko 63 klaipėdiečiai.
Per praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 ligos paguldyti 57 pacientai.
Per parą koronavirusas vėl pareikalavo dar aštuonių aukų (trys mirusieji buvo pilnai paskiepyti, jie priklausė 60-69 ir 80-89 metų amžiaus grupei), bendras mirčių skaičius pasiekė 4 579. Du iš mirusiųjų – klaipėdiečiai. „Atviros Klaipėdos” duomenimis, virusas nusinešė 43 metų amžiaus uostamiesčio pedagogės gyvybę, kuri buvo spėjusi gauti tik vieną skiepą. Klaipėdoje jau yra 172 koronaviruso aukos.
Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą šalyje dalinai paskiepyti 3 556 žmonės, pilnai – 6 416. Uostamiestyje trečiadienį, kai buvo skiepijama ir Klaipėdos universitete pirmą vakcinos dozę, anot statistikų gavo 162 klaipėdiečiai, pilnai buvo paskiepyti 377 miesto gyventojai. Pagal šį rodiklį su 46,1 proc. paskiepytųjų Klaipėda yra 7-ta nuo galo, o tradiciškai pirmauja Neringa. Lietuvoje bendra mažiausiai viena doze paskiepytų pilnamečių gyventojų dalis pasiekė 70,1 proc.
„Creditinfo Lietuva“ skelbia, jog jos atlikta analizė parodė, kad skirtingose prekybos sektoriaus įmonėse imunizuotų darbuotojų dalis skiriasi keletą kartų.
Statistikos departamento duomenimis, mažiausia imunizuotų pardavėjų dalis (nuo 36,9 iki 52 proc.) yra tarp prekiaujančiųjų turguose ir kioskuose. Daugiausia imunitetą po skiepijimo įgijusių darbuotojų (iki 74,7 proc.) dirba vaistinėse, optikose ir prekybos centruose.
Pagal imunizuotų darbuotojų dalį prekybos sektoriuje paskutinę vietą užima duona, bandelėmis ir konditerijos gamininiais specializuotose parduotuvėse prekiaujančios įmonės – jose visiškai paskiepyta tik kiek daugiau kaip trečdalis (36,9 proc.) dirbančiųjų. Kitose prekybos srityse visiškai imunizuoti yra 52–64 proc. darbuotojų, o bent vieną vakcinos dozę gavo 60–87,2 proc. personalo.
„Creditinfo Lietuva“ verslo plėtros ir strategijos vadovė Jekaterina Rojaka teigia, kad rinkdamiesi verslo partnerius vis daugiau vartotojų pasidomi, koks yra įmonių imunizacijos lygis.
Viešai paskelbti duomenys rodo, kad tose įmonėse, kuriose darbuotojai skiepytis neskuba, buvo daugiau užsikrėtusių ir susirgusių.
Analizuojant persirgusių rodiklius akivaizdu, kad tokių žmonių daugiausia (iki 12 proc.) – tarp dirbančių turguose ir kioskuose. Tarp šių darbuotojų itin išsiskiria prekiaujantys tekstile, drabužiais ir avalyne: visišką imunitetą (dviem dozėmis) šioje grupėje įgijo 52 proc., o dar 12 proc. darbuotojų jį įgijo po užsikrėtimo ir persirgimo, todėl bendras imunizacijos lygis siekia 64 proc.
Palyginimui, prekybos centruose, vaistinėse ir optikose, kuriose dviem dozėmis pasiskiepijo iki 75 proc. personalo, imunitetą po persirgimo įgijo nuo 1 iki 5 proc. dirbančiųjų.
Tarp 70–100 proc. imunizuotų darbuotojų turinčių bendrovių pirmauja finansinę veiklą ir paslaugas teikiančiose įmonės, kurių dalis šioje grupėje siekia 87,1 proc. O mažiausiai šioje grupėje – statybų (38,7 proc.) ir transporto įmonių (30,3 proc.). J. Rojakos teigimu, žemą pasiskiepijusių dalį jose gali lemti ir tai, jog minėtose srityse dirba palyginti nemažai kitų šalių piliečių, todėl jų imunizavimo rodikliai neatsispindi bendroje Lietuvos statistikoje.
Palyginti su kitomis veiklos sritimis, kol kas lėčiausiai prie tikslinio 70–100 proc. imunizavimo intervalo artėja išgaunamosios pramonės ir žemės ūkio bendrovės – jų dalis šioje grupėje atitinkamai siekia 46,6 proc. ir 47,8 proc.
Sparčiai darbuotojus vakcinuotis skatinančiuose restoranuose ir viešbučiuose šie rodikliai rugpjūčio pabaigoje atitinkamai priartėjo prie 71,5 proc. ir 71,6 proc. J. Rojaka pastebi, kad būtent šie du sektoriai per pastarąjį mėnesį pagal darbuotojų vakcinavimo greitį padarė didžiausią pažangą, juose per rugpjūčio mėnesį vakcinuotų darbuotojų dalis išaugo daugiau kaip 45 procentiniais punktais.
Ketvirtadienį pasiskiepyti nuo COVID-19 kviečiami Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, esančios adresu I. Kanto g. 7, studentai ir darbuotojai. Mobili vakcinavimo komanda šios įstaigos kieme dirbs nuo 12 iki 16 val. Esant blogam orui, skiepijimas vyks mokyklos vestibiulyje. Čia bus skiepijama „Pfizer“ ir „Janssen“ vakcinomis, norint pasiskiepyti užtenka turėti asmens dokumentą. Pasinaudoti šia proga vakcinuotis kviečiami ir aplinkiniai gyventojai bei šalia įsikūrusių įstaigų darbuotojai.
Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad studentams, kurie iki mokslo metų pradžios gavo tik pirmą iš dviejų vakcinos dozių arba pasiskiepijo „Janssen“ vakcina, bet dar neturi Galimybių paso, sudaryta galimybė dalyvauti paskaitose ir kituose kontaktinio mokymo užsiėmimuose atliekant nemokamus PGR tyrimus. Iki spalio 15 d. nemokamai tirtis galės pirma vakcinos doze pasiskiepiję aukštojo mokslo ir profesinio mokymo studentai, taip pat neformaliojo suaugusiųjų švietimo dalyviai.
Atlikus nemokamą tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą Galimybių pasas formuojamas nebus. Studentai turės atsisiųsti tyrimo pažymą iš sveikatos portalo www.esveikata.lt ir ją pateikti mokymo įstaigoje. Pažyma galios 48 valandas nuo ėminio paėmimo.
trys iš aštuonių mirusieji buvo PILNAI PASKIEPYTI :O
iš pradžių neigė virusą, dabar negali pakęsti tiesio, kad nepaskiepyti sunkiau serga ir nepalyginamai didesnė dalis miršta. Tiesa jie sugalvojo tokį kosmosą, kad nuo paties skiepo miršta, bet visada pasakoja apie mistinius atvejus negali pasakyti nei kur nei kas.
Mokytojos. O kiti būkite išmintingi: SKUBUS RAGINIMAS PABUSTI: tūkstančiai miršta po koronos skiepo! Mūsų TV Būkime vieningi žiūrėkite!
nei Furmanavičiaus,nei Janutienės,nei Klivečkos neklausome,neskaitome,žema,amoralu,
Ir kodėl tiek daug antivakserių guli reanimacijoje su prijungtais kvėpavimo aparatais pas tuos apgavikus, melagius daktarus ir meldžia išsigelbėjimo.
39 metų, o ne 43
43 metų žmogus, kuris buvo gavęs vieną skiepą numirė nuo koronoviruso. Ši informacija nieko nesako. Ar vieną kartą paskiepyta numirė nuo alfos, nuo to skiepo, kurį gavo? Ar nuo deltos, kuriam skiepai nuo alfos yra neveiksmingi? Kokius kitus organus paveikia delta? ir Ir tik pateikus informaciją galima priimti rekomendacijas. Šiuo metu tokios dalinės informacijos pateikimas yra nusikaltimas ir ligos platinimas.
Tai ką tu pliurški “yra nusikaltimas ir ligos platinimas”. Pilnai paskiepytus nuo COVID-19 delta atmainos skiepai apsaugo nuo mirties praktiškai 100%. Yra išimčių tik tarp tų kuriems yra pilna imunosupresija, o tokių yra tikrai nedaug. Mokytoja, deja, buvo nepilnai vakcinuota…
Vakseris aiškina, kad yra žmonių su imunosupresija, jiems skiepai nepadeda. Pagal vakserį, skiepai nepadeda, tai lauk mirties. Neturi antikūnių. Kiek tokių yra 20 procentų, 30 procentų? Vakserių rašliavą skaitau ir kitaip, kaip mirties nešėjais negaliu juos pavadinti.
Kaip šaika ir norėjo taip ir vykdo kamaros
Skaldyk ir valdyk. Aš tikiu mokslu ir mokslininkais. Tirymai rodo su eksperementiniais skiepais žmogus gali išgyventi iki 5 metu. Bukit sveiki
https:/………/vidio.blog/watch/CEZZ4pCO2bWqmre?fbclid=IwAR13151JPcQgI08cR8FUkRCkxV7v8PQmTHChfDoxNqNzRvuZlD6LIS9pAS4
Jai nepasiskiepytu, tai tikrai liktu gyva. Svarbu nepasitikėti medikais. Negydo ,o klaidina
Tu taip nusišneki, kad net sunku patikėti.
Sunkus tavo gyvenimas.
Labai teisingai antivakseri. Tik nebėk apsišikęs pagalbos pas tuos melagius gydytojus.
Gintaras FURMANAVIČIUS: Grafeno oksidas
Wow! Žmogau, tau košė galvoj. Rimtai.