Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-06-30 |
Nors uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumos energiją, kuri šiltuoju metu laiku naudojama karštam vandeniui ruošti, tiekiančios AB „Klaipėdos energija” valdyba liepai nustatė šiek tiek mažesnį jos tarifą nei galiojantis birželį, lyginant su praėjusių metų liepa jis bus ženkliai didesnis.
Nuo liepos už AB „Klaipėdos energija” tiekiamą šilumą teks mokėti po 3,58 ct/kWh be PVM – 4 proc. mažiau nei birželį. Tačiau šis tarifas yra beveik 37 proc. didesnis už galiojusį 2020-ųjų liepą (2,62 ct/kWh).
Trečdaliu daugiau nei prieš metus už karštam vandeniui sunaudojamą šilumos energiją tenka mokėti ir birželį – (atitinkamai 3,73 ir 2,86 ct/kWh be PVM).
Kaip ir įprasta šiltuoju metų laiku, visą reikiamą šilumos energijos kiekį birželį tieks nepriklausomi jos gamintojai. Visi jie šiemet už savo šilumą pasiprašė daugiau – ypač ją iš atliekų gaminanti „Fortum Klaipėda”. Pastaroji įmonė liepą šilumą tieks už tokią pačią kainą kaip ir birželį – 0,98 ct/kWh, o pernai ją buvo sugalvojusi tiekti beveik už veltui – po 0,01 ct/kWh ir tuo metu tapusia vieninteliu gamintoju, iš kurio buvo superkama šiluma.
Pigiausią šilumą liepą tieks „Miesto energija”, pasiprašiusi 0,3 ct/kWh (pernai birželį – 0,07 ct/kWh). „Klaipėdos baldai” savo šilumą lyginant su pernai pabrangino nuo 0,25 iki 0,36 ct/kWh, „Klaipėdos mediena” – nuo 0,36 iki 0,42 ct/kWh.
Šilumą liepą nebus superkama iš „Pramonės energijos”, pasiūliusios 2,45 ct/kWh tarifą, nedirbs ir pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilai, kuriuose pagaminta šiluma būtų atsiėjusi 2,51 ct/kWh.
Nuo liepos 1 dienos įsigalioja ir naujos gamtinių dujų bei visuomeninio elektros energijos tiekimo kainos gyventojams. Visuomeninio elektros tiekimo kaina nuo liepos 1 d. vidutiniškai padidės apie 8,4 proc., o dujų – apie 36,8 proc., tad ir tokiu būdu šildomas vanduo jau bus gerokai brangesnis.
Rasytojau, kaip gali Išlikti, jeigu ( kis) brangs?ko toliau to tankiau, pinasi žodeliai.