Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-06-23 |
Siekiant užtikrinti skaidrumo reikalavimus, valstybinės įstaigos neturėtų taikyti radikalių valdysenos metodų. Tokią nuostatą išreiškė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas klaipėdietis Eugenijus Gentvilas, pasirodžius informacijai, jog Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ketina šalies magistralėse skenuoti automobilių numerius ir „gaudyti“ verslininkus, kurie įmonės transportą naudoja privatiems poreikiams tenkinti.
„Būtų labai įdomu detaliau susipažinti su metodika, kur yra ta riba tarp verslo poreikių ir asmeninių poreikių tenkinimo. Vadovaujantis VMI logika, vykstant į verslo susitikimą pakeliui užvežti vaiką į darželį gali tapti administraciniu pažeidimu. Mes suprantame, kad valstybines institucijas skatina kai kurių politikų radikalų bolševikmetį primenantys pareiškimai, kaltinantys verslą, ir noras viską kontroliuoti, tačiau taip galima nueiti iki komunistinės utopijos, kai peržengiamos privačios laisvės ribos“, – stebėjosi E. Gentvilas.
Kaip skelbiama, VMI planuoja pasitelkti daugiafunkcinę pažeidimų kontrolės sistemą, kuri fiksuoja transporto priemonių judėjimą magistraliniuose ir regioniniuose keliuose, naudoti numerių atpažinimo sistemą, kitas kontrolės priemones. Anot politiko, gerai, jog identifikuojama verslo įmonių piktnaudžiavimo problema, tačiau pasirinkti sprendimai jai spręsti nėra adekvatūs.
„Taip, turime pripažinti, kad dalis verslo įmonių automobilių yra pajamos „natūra“, tačiau mokesčius administruojanti įstaiga turėtų analizuoti duomenis ir tikrinti procedūras, o ne rinkti „daiktinius“ įrodymus nelyg teisėsaugos įstaiga. Man sunkiai suprantami yra tokie pareiškimai, jog VMI užsiims verslo įmonių automobilių kilometražo skaičiavimu“, – sakė E. Gentvilas.
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas teigia, kad politikai turėtų jausti atsakomybę kaltindami verslą.
Tuo metu Neringoje išrinktas Seimo Ekonomikos komitete dirbantis Andrius Bagdonas teigia, kad įvedant mokesčių surinkimo pakeitimus, būtina atsižvelgti, ar administravimo kaštai nebus didesni nei surenkami mokesčiai.
„Pati mokesčių inspekcija pripažįsta, kad nėra apskaičiavusi, kiek mokesčių ketina surinkti ir kiek kainuos jų apskaita, bylinėjimasis su verslu. Precedentai teismuose rodo, kad VMI sunkiai sekasi įrodyti verslo piktnaudžiavimą įmonės transportu, o už pralaimėtas bylas susimoka mokesčių mokėtojai“, – sakė A. Bagdonas.
Parašykite komentarą