Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-06-17 |
Klaipėdos savivaldybėje pagaliau dirba jau visi aštuoni vyriausieji patarėjai, kurių pareigybės buvo įsteigtos dar pernai balandžio 1-ąją, kai įvyko administracijos reforma ir buvo panaikinti departamentai.
Paskutinioji prie patarėjų komandos prisijungė švietimo, kultūros ir sporto klausimus kuruosianti Danguolė Dambrauskienė.
Ši patarėjos vieta iš pradžių buvo pasiūlyta Nijolei Laužikienei, kuri anksčiau dirbo Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktore. Tačiau ji pasiūlytų pareigų atsisakė ir atsisveikino su Klaipėdos savivaldybe.
Išrinkti naują patarėją buvo surengtas ne vienas konkursas, tačiau visi pretendentai pasirodydavo per silpnai, tad nugalėtojo išrinkti nepavyko.
Paskutiniajame konkurse, kuris vyko jau šį pavasarį, geriausiai pasirodė ir jį laimėjo D. Dambrauskienė. Ankstesniuose konkursuose ji nedalyvavo. „Šis man buvo pirmas ir pasisekė laimėti. Anksčiau nedalyvavau, nes buvau susitelkusi pabaigti studijas universitete“, – „Atvirai Klaipėdai“ teigė D. Dambrauskienė.
Šiemet Vytauto Didžiojo universitete ji baigė švietimo vadybos magistrantūros studijas. Prieš tapdama Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiąja patarėja, kuria pradėjo dirbti nuo birželio 1-osios, D. Dambrauskienė dirbo Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje profesijos mokytoja, apsigynė metodininkės laipsnį. Šioje ugdymo įstaigoje ji buvo ir mokyklos tarybos narė. „Tačiau pati jaučiau, kad šie marškinėliai man darėsi ankštoki. Be to, baigiau studijas, pamačiau skelbimą, kad ieškomas vyriausiasis patarėjas ir sudalyvavau konkurse“, – kalbėjo pašnekovė.
Moteriai teks patarinėti ne tik jai puikiai pažįstamais švietimo, bet ir kultūros bei sporto klausimais. „Į tokius iššūkius reaguoju ramiai, juk mokomės visą gyvenimą, tad mokysiuosi, domėsiuosi ir viskas bus gerai“, – patikino D. Dambrauskienė.
Vyriausiųjų patarėjų pareigybės Klaipėdos savivaldybėje atsirado nuo praėjusių metų balandžio 1 dienos, kai įvyko administracijos reforma. Tuomet buvo panaikinti departamentai ir įsteigtos aštuonios vyriausiųjų patarėjų pareigybės. Daugumą jų užimti buvo pasiūlyta buvusiems departamentų direktoriams: Ričardui Zulcui, Kastyčiui Macijauskui, Aldonai Špučienei, Deividui Petrolevičiui. Dar iki reformos su Klaipėdos savivaldybe atsisveikino Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda, kuriam netrukus turėjo sueiti 65 metai, o tai yra riba, kai valstybės tarnyboje dirbti neleidžiama.
Patarėjų komandą nuo praėjusių metų balandžio papildė Socialinės infrastruktūros skyriaus vedėja Inga Kubilienė bei Projektų įgyvendinimo priežiūros poskyrio vadovas Gintaras Dovidaitis.
Nuo praėjusių metų balandžio niekaip nepavyko surasti dviejų patarėjų – ugdymo, kultūros ir sporto klausimais bei IT ir inovacijų klausimais. Nors konkursai buvo skelbiami, tačiau arba pretendentai pasirodydavo per silpnai, arba laimėtojai atsisakydavo būsimų pareigų, nes sulaukdavo geresnių pasiūlymų privačiame sektoriuje.
Nuo gegužės 3-osios, Klaipėdos savivaldybėje pagaliau pradėjo dirbti vyriausiasis patarėjas IT ir inovacijų klausimais. Juo tapo Modestas Martišius. Iki šiol Klaipėdos savivaldybėje jis dirbo Informacinių technologijų skyriuje vyriausiuoju specialistu.
M. Martišius dalyvavo Valstybės tarnybos departamento organizuotame konkurse išrinkti vyriausiąjį patarėją ir jį laimėjo.
Nuo gegužės 3-osios Klaipėdos savivaldybėje pradėjo dirbti ir nauja vyriausioji patarėja finansų ir turto optimizavimo klausimais. Anksčiau šias pareigas ėjo A. Špučienė, tačiau balandžio pabaigoje ji pasitraukė, nes sulaukė 65 metų.
Konkursą užimti šias pareigas laimėjo ir dirbti jau pradėjo Sandra Tamašauskienė. Anksčiau ji dirba privačiame sektoriuje, naujoji patarėja turi 20 metų patirtį finansų srityje, iš jų – 14 metų vadovavimo patirtį.
Parašykite komentarą