Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-06-04 |
Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadienį šalyje nustatyti 365 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Atlikus 21 755 diagnostinius tyrimus, viruso rasta tik 1,6 proc. mėginių.
Per praėjusią parą COVID-19 liga susirgo 10 klaipėdiečių. Trečiadienį infekcija buvo diagnozuota 23, antradienį – 22, pirmadienį – 13 gyventojų.
Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius uostamiestyje sumenko 20 proc., Lietuvoje – 33 proc.
Susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius uostamiestyje per parą sumažėjo dar ryškiau – nuo buvusių 234 iki 195 atvejo ir pagal šį rodiklį Klaipėda pakilo į 27-ą vietą nuo galo tarp visų šalies savivaldybių. Geriausia padėtis išlieka Neringoje, kur jau keletą dienų šis rodiklis yra nulinis. Šalyje šis rodiklis sumenko nuo 244 iki 227 atvejo.
Lietuvoje COVID-19 liga šiuo metu serga 7720 gyventojų, pasveikusiais laikomi 258 341. Klaipėdoje serga 316 miestiečiai, pasveikusiųjų, anot statistikų, yra 14 094 – per para pasveiko 22 klaipėdiečiai.
Uostamiestyje COVID-19 aukų tris pastarąsias paras išvengta – šioje liūdnojoje statistikoje Klaipėdoje yra 154 netektys. Šalyje ketvirtadienį fiksuotos 7 mirtys ir aukų skaičius jau siekia 4297.
Per parą šalyje į ligonines dėl SARS-CoV-2 ligos paguldyti 72 žmonės.
Ketvirtadienį, anot statistikų, pirmą kartą šalyje paskiepyti 20 345 žmonės, antrą – 15 484. Klaipėdoje pirmą skiepą gavo 468, antrą – 918 miestiečių. Klaipėda tarp savivaldybių pagal abiem dozėmis paskiepytųjų skaičių išlieka 6 -ta nuo galo. Vakcinavimo srityje ir toliau lyderiauja Neringa.
Klaipėdos savivaldybė abiturientus kviečia prieš egzaminus anksčiau pasiskiepyti antra „Vaxzevria“ („AstraZeneca”) vakcinos doze.
Paprastai antra šio gamintojo vakcinos dozė skiriama praėjus 12-ai savaičių po pirmosios, tačiau esant poreikiui, antrosios dozės laiką galima ir paankstinti. Pagal gamintojo rekomendacijas, mažiausias galimas intervalas tarp abiejų „Vaxzevria“ („AstraZeneca”) dozių – 4 savaitės.
Tokia galimybe apsisprendę pasinaudoti uostamiesčio abiturientai šią savaitę kviečiami atvykti į Vakcinacijos centrą Kretingos g. 36, LCC tarptautiniame universitete. Į šį centrą abiturientams reikia atvykti nepriklausomai nuo to, kur gautas pirmas skiepas.
Ketvirtadienį ir penktadienį (birželio 3-4 d.) abiturientai laukiami nuo 8 iki 20 val., šeštadienį (birželio 5 d.) – 9-18 val., sekmadienį (birželio 6 d.) – 9-13 val. Registruotis nereikia, abiturientai bus priimti atskirai tik jiems skirtos gyvos eilės principu.
Atvykus būtina turėti asmens dokumentą.
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pranešė, kad nuo vakcinacijos pradžios pernai gruodžio 27 d. iki gegužės 31 d. sulaukė 3 565 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną. ĮNR pranešimai sudaro 0,23 procento nuo bendro vakcinacijų skaičiaus (iki gegužės 31 d. sunaudotos 1 575 686 dozės).
Penktąjį vakcinacijos mėnesį tarnyba gavo 986 pranešimus apie Lietuvoje pasireiškusias ĮNR. Po vakcinos „Comirnaty“ vartojimo buvo gauta 370 pranešimų; po „COVID-19 Vaccine Moderna“ – 101, po „Vaxzevria“ – 483, o po „COVID-19 Vaccine Janssen“ – 29 pranešimai. 3 pranešimuose vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas.
938 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 48 – kaip sunkūs. Moterys pateikė daugiau pranešimų apie ĮNR nei vyrai – atitinkamai 695 ir 288 pranešimai.
Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai apie ĮNR, kurių sulaukė VVKT, kaip ir ankstesniais mėnesiais, niekuo neišsiskiria: tai skausmas, patinimas ir paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas ir karščiavimas. Dažniausiai šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.
Pranešama, kad Europos Sąjungoje (ES) pradedamas diegti skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris leis paprasčiau kirsti valstybių sienas ir apsistojus kitoje šalyje pasinaudoti numatytomis laisvesnėmis priemonėmis. Teigiama, kad iki liepos 1 d. šis dokumentas sujungs visas ES ir Šengeno erdvės valstybes.
ES skaitmeninis COVID pažymėjimas yra įrodymas, kad asmuo buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs šia liga arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.
Žadama, kad Lietuvoje šį pažymėjimą bus galima gauti jau nuo birželio 7 d.
ES skaitmeninis COVID pažymėjimas bus nemokamas, išduodamas nacionaline ir anglų kalbomis. Lietuvos gyventojai galės jį savarankiškai atsisiųsti PDF formatu iš sveikatos portalo www.esveikata.lt. Naudotis bus galima tiek skaitmenine (pvz., išsaugota išmaniajame telefone), tiek popierine pažymėjimo versija. Taip pat bus pristatyta šiam pažymėjimui skirta mobilioji programėlė.
Lietuvos gyventojų ES COVID pažymėjimas bus skirtas kelionėms į ES šalis, bet galios ir šalies viduje, suteikdamas tuos pačius pranašumus, kokius suteikia galimybių pasas. Tačiau vidaus naudojimui gyventojai raginami naudotis galimybių pasu dėl paprastesnio tikrinimo proceso.
Parašykite komentarą