Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-06-01 |
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kartu su partneriais organizavo interaktyvias naftos išsiliejimo valdymo pratybas „Kopos 2021“. Jų metu buvo imituojamas didelio naftos kiekio išsiliejimas „X“ terminale prie Lietuvos krantų. Iš viso šiose pratybose dalyvavo 17 organizacijų ir institucijų.
Šios pratybos – ES „Interreg“ programos finansuojamo projekto „Oil spill“ dalis. Jų metu buvo imituojamas labai didelio naftos kiekio išsiliejimas Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų, inscenizuojama, jog naftos dėmė skyla ir, pasiekusi krantą, užteršia nemažą pakrantės ruožą.
Naftos surinkimą koordinavo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, teršalų šalinimą priekrantėje – Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Pirmą kartą užterštų teritorijų paieškai buvo naudojami bepiločiai orlaiviai ir imituojamas nuo naftos nukentėjusių paukščių surinkimas ir valymas.
Pratybų „Kopos 2021“ tikslas buvo įvertinti atsakingų institucijų sąveiką ir tobulinimo sritis įvykus naftos išsiliejimui Baltijos jūroje ir pakrantėje bei sutelkti įvairias institucijas, universitetus bei NVO, kurie privalo reaguoti į tokios nelaimės likvidavimą, dalijimąsi svarbiausia informacija vieni su kitais bei visuomene. Jų užduotys buvo suformuoti incidento likvidavimo štabą, įdiegti darbo sistemą, galinčią koordinuoti veiksmus tarp priešgaisrinių gelbėjimo padalinių, specialiųjų tarnybų, organizacijų ir institucijų, taip pat tobulinti komunikaciją socialinėse medijose.
Institucijų ir organizacijų atstovai buvo padalyti į štabą bei 3 darbo grupes, kurios ieškojo suformuotos situacijos – didelio kiekio naftos išsiliejimo Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų sprendimo būdų. Buvo išgrynintas platus spektras būtinųjų darbų – nuo pirmosios pagalbos teikimo naftos garais apsinuodijusiems žmonėms iki paukščių, išsitepusių nafta ar joje įklimpusių, gelbėjimo.
Parašykite komentarą