Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-05-31 |
Bendradarbiaudama su Nidos kultūros ir turizmo informaciniu centru „Agila“ ir Kuršių nerijos nacionaliniu parku Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija tęsia Neringos miško architektūros ekskursijų ciklą.
Ekskursijas veda Kuršių nerijoje gyvenantys ir dirbantys miškininkystės ir nacionalinio parko ekspertai bei architektai.
Birželio 5 d. (šeštadienį) 11 val. ekskursijoje „Pažintis su Parnidžio kraštovaizdžio draustiniu“ Gražina Žemaitienė dėmesį skirs vienai iš Nidos kopų. Trečiąją Nidą supo trys kopos ‒ Angių, Urbo ir Parnidžio. Kodėl Parnidžio kopa liko smėlio kalnu, o nebuvo apželdinta mišku kaip Urbo ir Angių kalnai? Kokias istorijas slepia Parnidžio kopos smėlynai? Ar tikrai pageriname smėlio kopų kraštovaizdį statydami čia meno kūrinius? Ar visi žinome kas tai yra penkių kalvelių gyvenvietė?
Birželio 12 d. (šeštadienį) 11 val. ekskursijoje „Parnidžio slėpiniai“ ilgametis Nidos girininkijos girininkas Gediminas Virgilijus Dikšas tęs pasakojimą apie Nidos miškingumo kaitą ties Parnidžio kopa ir apylinkes.
Birželio 19 d. (šeštadienį) 11 val. ekskursijoje „Miškas ‒ erdvė“ architektas ir edukatorius Antonas Šramkovas į mišką žvelgs kaip į erdvę.
„Ir kaip visos (bet kokios) erdvės, miškas turi savo dėsnius, tame tarpe – ir erdvinės kompozicijos dėsnius. Jie veikia mus nuolatos, net tada, kai mes tai nesuvokiame“, ‒ sako A. Šramkovas.
Birželio 26 d. (šeštadienį) 11 val. A. Šramkovas ves ekskursiją „Dialogų arba susitikimų vietos”. Ekskursijoje bus apžvelgiama ir diskutuojama apie jau egzistuojančių susibūrimo ir pagrindinių traukos vietų tipologiją Neringoje. Daugiau dėmesio skiriant aspektams, kaip ir kodėl mes naudojame viešąsias erdves, kaip mes jas išnaudojame?
Ekskursijos nemokamos, tačiau vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonu 860039972.
Parašykite komentarą