Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-05-04 |
Nuo seno lietuviai turi tradiciją per Motinos dieną lankyti artimųjų kapus. Ne išimtis buvo ir praėjęs sekmadienis. Tačiau dalis vyresnio amžiaus klaipėdiečių šią dieną prisimins ne itin maloniai.
Apie tądien garbaus amžiaus kapų lankytojų laukusius siurprizus „Atvirai Klaipėdai” papasakojo portalo skaitytojas.
„Sekmadienį, Motinos dieną, į Joniškės kapines atvežti pagyvenę aštuoniasdešimtmečiai ir vyresni bei judėjimo negalią turintys piliečiai buvo pažeminti ir nuvilti”, – portalui atsiųstame laiške teigė Aldas.
Pasak vyro, lankytojus prie kapinių pasitiko nuleistas užtvaras ir pridaryti vartai į kapines – į jas įvažiuoti neleista. Ant vartų kabojo lapelis, skelbiantis, jog įvažiuoti į kapinių teritoriją galima tik iki 12 val.
„Šalia vartų sėdinti apskritaveidė kažkokios, pasak jos, savivaldybės nusamdytos bendrovės darbuotoja apgailestaudama aiškino, kad taip nutarė valdžia. Kokia – miesto ar kapinių – neaišku. Situacija buvo graudi ir apgailėtina, kai vos paeinantys senučiukai turėjo kaip klipatos klibinkščiuoti artimųjų kapų link. Kas priėmė tokį sprendimą? Kodėl įvažiuoti uždrausta po 12 val.? Kodėl apie tokią tvarką, o tiksliau netvarką nebuvo išankstinės informacijos?” – retoriškai klausimus žėrė skaitytojas.
Šiuos skaitytojo klausimus pateikėme Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus patarėjai Daivai Breivei.
Jos teigimu, už kapinių saugojimą bei patekimą į kapines yra atsakinga bendrovė „City Service Cleaning“.
Pasak valdininkės, kapinių priežiūros tvarką reglamentuoja Klaipėdos miesto tarybos šių metų sausio 28 d. priimtas sprendimas, kuriame, be kita ko, nurodoma, jog į kapines draudžiama važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis.
Visgi taisyklės numato ir keletą išlygų, tarp kurių – į kapines su automobiliu gali patekti asmenys su negalia, pateikę neįgalumo pažymėjimą, arba vyresni nei 80 metų asmenys, pateikę amžių patvirtinančius dokumentus.
„Atkreipiu dėmesį, kad lankymo tvarka ir laikas buvo tokie pat, kaip ir Vėlinių bei Visų šventųjų dienas, kuri yra taikoma ne vienerius metus. Šventinėmis dienomis suaktyvėja ne tik kapinių lankymas bei kapinių tvarkymo darbai. Taip automatiškai suaktyvėja ir transporto eismas kapinių teritorijoje. Kadangi iš kapinių lankytojų, kurie kapines aplanko pėsčiomis, nuolat gauname daug nusiskundimų dėl transporto eismo bei greičio kapinių teritorijoje, todėl buvo nuspręsta transporto srautus riboti, suteikiant galimybę su transporto priemone į kapines įvažiuoti iki 12 val. Vėlesnis laikas skirtas pėstiesiems”, – komentavo D. Breivė.
Jos teigimu, artimųjų kapus su transporto priemone buvo galima lankyti iki Motinos dienos bei po jos kitomis įprastomis dienomis.
Labai geras sprendimas dėl ribojimo motorinėms transporto priemonėms patekti į kapinių teritoriją. Nežinau kaip Joniškės kapinėse, bet Lėbartų kapinės jau tapo greitkeliu. Net yra susidūrę automobiliai, neprasilenkė pėščiųjų take. Avarijos nuotraukas buvau išsiuntusi tuometinei kapinių priežiūros skyriaus vedėjai. Ir kai pamatai tuos „neįgaliuosius”, kurie 50 metrų iki kapavietės nedaeina, tai ir nebesuvoki kaip turi atrodyti sveikas žmogus. Vien apgavystės, anei Dievo, anei velnio nebebijo.