Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-04-15 |
Statistikos departamento duomenimis, trečiadienį šalyje nustatyti nauji 1168 užsikrėtimų COVID-19 atvejai. Ištyrus 17 363 mėginius, infekcija rasta beveik 7 proc. jų.
Praėjusią parą SARS-CoV-2 liga susirgo 19 klaipėdiečių. Antradienį ši infekcija buvo patvirtina 8 Klaipėdos gyventojams, pirmadienį – 35.
Uostamiestyje savaitinis naujų ligos atvejų pokytis, anot statistikų, siekia 24,4 proc. Lietuvoje naujų ligos atvejų per savaitę padaugėjo 17,3 proc.
Susirgimų 100 tūkst. gyventojų Klaipėdoje atvejų skaičius beveik liko toks pat, kaip ir praėjusią parą – apie 184 atvejus, o šalyje išaugo nuo 471,3 iki 483 atvejų.
Pagal šį rodiklį uostamiestis tarp mažiausiai užsikrėtusių savivaldybių pakilo į 23 vietą. 22 vietoje su 180 atvejų yra Klaipėdos rajono, 20-oje – Palangos miesto (177), 9 vietoje – Kretingos rajono savivaldybės (97 atvejai). Blogiausioje padėtyje ilgą laiką buvusią Šalčininkų savivaldybę jau antrą parą išstūmė Vilniaus rajonas su 1053 atvejais, o geriausia padėtis yra Pagėgių savivaldybėje (14 atvejų).
Lietuvoje COVID-19 liga šiuo metu serga 13 241 gyventojas, pasveikusiais laikomi 208 890. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 307 ir 12 891 – per parą pasveiko 22 klaipėdiečiai.
Uostamiestyje jau kurį laiką koronaviruso aukų pavyksta išvengti, iki šiol nuo šios infekcijos čia mirė 144 klaipėdiečiai.
Tuo metu šalyje į COVID-19 aukų sąrašą trečiadienį įrašytos 9 netektys – šis skaičius šiuo metu yra 3730.
Šalyje per parą pirmą skiepą, statistikų duomenimis, gavo 19 122 gyventojai. Antrą kartą vakcinuoti 6192 žmonės. Uostamiestyje, anot statistikų, pirmąja doze trečiadienį paskiepyta 712 klaipėdiečių, antrąja – 141.
Statistikų duomenimis, šiuo metu Klaipėdoje yra per 5000 nepanaudotų vakcinų dozių.
Šiuo metu šalyje fiksuojami 356 aktyvūs protrūkiai, kuriuose nustatyti 2624 nauji susirgimai. Daugiausia susirgimų SARS- CoV-2 liga fiksuojama rytų ir pietų Lietuvoje esančiose įvairaus profilio gamybos įmonėse ir vaikų darželiuose.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena savivaldybėms ir skiepijančioms įstaigoms, kad skiepijant vakcina nuo koronaviruso „Vaxzevria“ („AstraZeneca“) rekomenduojama daryti 12 savaičių pertrauką tarp pirmos ir antros vakcinos dozės. Tačiau, atsižvelgiant į individualias aplinkybes, antrą dozę leidžiama skirti ir anksčiau, gamintojo nustatytu 4–12 savaičių intervalu.
Trumpesnį intervalą ministerija rekomenduoja taikyti mokytojams ir abiturientams, atsižvelgiant į jų ugdymo planus ir egzaminų tvarkaraščius, taip pat kitų skiepijamų grupių asmenims, jeigu ilgesnė pertrauka tarp pirmos ir antros vakcinos dozių gali daryti neigiamą įtaką jų vykdomai veiklai.
Anksčiau skirti antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę taip pat rekomenduojama toms gyventojų grupėms, kurioms yra privalomas periodinis testavimas, kol asmenys nėra paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą.
Tie gyventojai, kuriems antra vakcinos dozė buvo paskirta po 12 savaičių ir kurie dėl pagrįstų aplinkybių norėtų ją gauti anksčiau, turėtų kreiptis į skiepijančią įstaigą. Tokie prašymai turi būti vertinami individualiai, atsižvelgiant į konkrečią situaciją.
SAM taip pat informavo, kad savikontrolei skirti greitieji antigeno testai nuo šiol bus prieinami visiems šalies gyventojams įvairiose prekybos vietose.
Tokie testai suteikia galimybę vos per 10 minučių gauti rezultatą.
Pasitaiko atvejų, kai žmonės, sergantys COVID-19, jaučia lengvus ar visai neturi simptomų, tačiau vis tiek gali nešioti virusą. Savikontrolei skirti greitieji antigeno testai yra papildoma COVID-19 priemonė, skirta didinti sąmoningumą, padėti valdyti virusą ir sulėtinti jo plitimą.
Atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą atsakymą, asmuo gali įtarti, kad serga koronavirusu ir turėtų registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui į mobilųjį punktą per Karštąją liniją 1808 arba pildant elektroninę formą adresu www.1808.lt.
Parašykite komentarą