Siūlo įteisinti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderį

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-04-01

Siekiant užtikrinti nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių asmenų teises, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ketvirtadienį spaudos konferencijos metu pristatė naujausią informaciją ir prevencines priemones dėl smurto artimoje aplinkoje.

Sudarytas smurtautojo portretas: tai užsiregistravęs Užimtumo tarnyboje arba niekur nedirbantis, profesinį išsilavinimą turintis 25-59 metų vyras, būdamas neblaivus smurtavęs prieš sutuoktinę ar sugyventinę. Policijos nuotr.

Pranešama, jog šiuo metu ruošiamasi įteisinti vadinamąjį Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderį.

Tai greitos reakcijos priemonė, suteiksianti teisę policijos pareigūnams nedelsiant įvykio vietoje atskirti auką ir įtariamą smurtautoją. Orderį nedelsiant įvykio vietoje skirtų policijos pareigūnas ar prokuroras 72 valandoms, per tą laiką būtų kreipiamasi į teismą dėl orderio pratęsimo maksimaliam 15 kalendorinių dienų laikotarpiui.

„Orderis būtų mažiau invazinė priemonė nei areštas ir laisvės atėmimas, tačiau veiksmingesnis nei tiesiog paprastas įspėjimas, – pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė. – Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, policijos pareigūnas per 24 valandas nuo pranešimo gavimo kreipiasi į apylinkės teismą dėl laikinųjų smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo. Tuomet teismas sprendimą dėl šių priemonių skyrimo priima ne vėliau kaip per 24 valandas. Taigi auka su smurtautoju lieka 48 valandas. Dėl to policijos pareigūnai iš esmės dažniausiai yra priversti smurtautoją uždaryti į areštinę.“

Orderį ar analogišką jam priemonę turi 12 šalių: Olandija, Čekija, Danija, Austrija, Liuksemburgas, Belgija, Italija, Vengrija, Vokietija, Suomija, Slovėnija, Slovakija. Nuo 2020 m. lapkričio tokį orderį įvedė ir Lenkija. Numatoma nauja tvarka Lietuvoje galėtų pradėti veikti 2022 metais.

Skelbiama, jog nuo smurto dažniausiai nukenčia darbingo amžiaus moterys, tačiau auga smurtas prieš vyrus. Smurtautojo portretas įgauna naujų bruožų, tačiau tuo pačiu išlieka nekintantis: tai užsiregistravęs Užimtumo tarnyboje arba niekur nedirbantis, profesinį išsilavinimą turintis 25-59 metų vyras, būdamas neblaivus smurtavęs prieš sutuoktinę ar sugyventinę.

2020 m. Policijoje registruoti 58 553 smurto artimoje aplinkoje įvykiai. Šiais metais iki kovo 30 d. tokių įvykių užregistruota jau 13 013.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Vyrai smurtavo prieš moteris

Policija praneša apie penktadienį fiksuotus du smurto protrūkius Klaipėdos ir Kretingos rajonuose. Apie 11.12 val. Kretingos rajone, Kretingsodyje, viešoje vietoje, ...
2024-11-16
Skaityti daugiau

ELTA

Dėl smurto Gintaras Einikis atsidūrė areštinėje

Klaipėdos policija trečiadienį sulaikė praeityje žinomą Lietuvos krepšininką Gintarą Einikį. Būdamas neblaivus vyras smurtavo prieš žmoną, pranešė TV3 žinios. Į ...
2024-10-09
Skaityti daugiau

ELTA

VSD vadovas: tarnyboms tenka skirti daugiau dėmesio Klaipėdos regionui

Po pastarosios nakties išpuolio prieš Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis pripažįsta, kad tarnyboms ...
2024-09-30
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This