Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-03-24 |
Vienintelės Lietuvoje aukštojo mokslo jūrininkų „kalvės” – Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokyklos – atstovai teigia, jog technologijos, dažniausiai vadinamos Pramonė 4.0 (angl. Industry 4.0), smarkiai keičia jūrinę industriją. Todėl ir šioje įstaigoje skiriamas didelis dėmesys darbui su naujausiomis technologijomis.
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) kartu su užsienio partneriais 2019 metais pradėjo įgyvendinti projektą „Practical and Comunication based Maritime English” (PraC-MARENG), kurio tikslas sukurti internetinę jūrinės anglų kalbos mokymo(si) ir vertinimo platformą (prac-mareng.com).
Taip pat LAJM prisidėjo prie projekto „Strategic partnership for supporting Blue Growth by enhancing Maritime Higher Education maritime cooperation framework on marine pollution and environment protection field” (BLUE4SEA). Jo metu kuriamas Jūrų aplinkos apsaugos mokslinių tyrimų ir inovacijų tinklas, kuriame dalinamasi gerąja patirtimi vykdant mokslinius tyrimus, siekiant plėtoti juos Europos ir tarptautiniu lygmeniu, sukuriant virtualią internetinė mokymosi platforma aplinkosaugos srityje.
COVID-19 pandemija išryškino virtualių sprendimų poreikį, todėl jau šiemet LAJM kartu su užsienio partneriais pradės diegti dar dvi virtualios realybės patyrimais grįstas mokymosi platformas „Simulation of Sea Accidents For Effective Responses“ (SafeShips) ir „Maritime Engine Room Simulator On-Line“ (MERSol).
Mokyklos atstovai juokauja, kad vienintelis pastovus dalykas yra nuolatinė kaita, todėl gebėjimas greitai prisitaikyti prie pokyčių tampa galimybe nesustoti, judėti į priekį, numatyti perspektyvas ir efektyvinti savo veiklą.
Parašykite komentarą