Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-03-12 |
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia, kad kovą vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 4,38 ct/kWh (be PVM). Palyginus su vasariu kilovatvalandės kaina didėjo 2,82 proc., o per metus ji sumažėjo 2,45 proc.
Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekianti AB „Klaipėdos energija“ kovo mėnesiui nustatė 1 procentu mažesnę kainą nei galiojančią vasarį, tačiau ji bus 5 proc. didesnė nei pirmą 2020-ųjų pavasario mėnesį – atitinkamai 4,82 ir 4,59 cento už kilovatvalandę (be PVM).
VERT teigimu, tarp penkių didžiųjų miestų kovą už šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Klaipėdos gyventojai.
„Ignitis grupės“ penktadienį išplatintame pranešime rašoma, kad Kaune centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kaina per pastaruosius 12 mėnesių reikšmingai sumažėjo, o atskirais mėnesiais sumenko dvigubai ar net daugiau. Prie to esą svariai prisidėjo ir jau visus metus šilumos energiją iš atliekų gaminanti Kauno kogeneracinė jėgainė.
„Šių metų sausį ir vasarį į Lietuvą sugrįžus šalčiui, Kauno mieste vidutinė pagaminamos šilumos kaina, „Baltpool“ duomenimis, atitinkamai siekė 1,51 ir 1,48 cento už kilovatvalandę (ct/kWh) – arba 48 proc. ir 45 proc. mažiau negu prieš metus”, – rašoma pranešime.
„Kaune šilumos kaina išlieka mažiausia dėl kainoje įvertintų papildomų šilumos kainos dedamųjų, bendrai mažinančių šilumos kainą 0,47 ct/kWh, bei dėl pigesnės superkamos šilumos, kurią lemia intensyvi konkurencija tarp šilumos gamintojų”, – rašo VERT.
Parašykite komentarą