J. Račkauskienė: „Tarp inžinerijos ir kūrybos dedam lygybės ženklą”

Švietimas
Avatar photoPalmira Martinkienė
2021-02-23

Dėl karantino užsitęsęs nuotolinis mokymas jau pabodo daugeliui moksleivių bei jų tėvų, tačiau vienai uostamiesčio mokyklai jis ypač neparankus: inžinerines klases Baltijos gimnazijoje lankantys moksleiviai daugelio praktinių užsiėmimų, pvz., robotikos, per nuotolį atlikti negali, kaip ir lankytis miesto įmonėse, kurios kartu su Klaipėdos universitetu (KU) gimnazijai padeda įgyvendinti inžinerinio ugdymo programą.

Nepaisant to, Baltijos gimnazijos direktorė Jurgita Račkauskienė nusiteikusi optimistiškai ir viliasi, jog jų auklėtiniai, baigę studijas KU, liks gimtajame mieste, dirbs jo įmonėse, galbūt ateis darbuotis ir į miesto savivaldybę, tapdami ne tik inžinieriais, bet ir politikais.

Bendradarbiaujančių verslo įmonių skaičius nuo pirmosios „Fortum” išaugo iki yra 11-os.

Šioje gimnazijoje trejus metus įgyvendinamas universitetinių gimnazijos klasių ugdymo modelis antradienį išsamiai buvo pristatytas nuotolinio susitikimo metu, kuriame be mokyklos pedagogų dalyvavo minėti gimnazijos partneriai – KU bei verslo įmonių atstovai.

Direktorė trumpai apžvelgė nuo 2018 metų įgyvendinamą ugdymo programą, kurią 2019 m. vasarą palaiminus miesto tarybai, mokyklai buvo skirtas tikslinis finansavimas mokomosios bazės atnaujinimui, gamtos mokslų laboratorijos, robotikos klasių įrengimui bei universiteto dėstytojų atlyginimams.

Šiuo metu gimnazija nuo vienos inžinerinės klasės su buvusias 18 mokinių jau yra išaugusi iki 5 klasių, kuriose mokosi 129 mokiniai, jiems dėsto, projektiniams darbams vadovauja 10 KU dėstytojų, o bendradarbiaujančių verslo įmonių skaičius nuo pirmosios „Fortum” 2018-aisiais išaugo iki yra 11-os.

Neseniai atitiktos mokinių ir jų tėvų apklausos parodė, jog šis ugdymo modelis pasiteisino: ir vieni, ir kiti didžiąja dalimi džiaugėsi galimybe praktiškai prisiliesti prie galbūt būsimos profesijos pagrindų, į daugelį anketos klausimų atsakę teigiamai.

Susitikime dalyvavęs Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, prisipažinęs esąs toli nuo inžinerijos, pasidžiaugė, kad, jo teigimu, „gimnazijos veikla atliepia aktualijas, miesto Mėlynojo proveržio strategiją ir miesto siekius”.

Kartu jis mokyklos vadovybei linkėjo, kad pedagogai nepamirštų, jog „nė vienas inžinierius nebus geru inžinieriumi, jei jis neturės reikiamo ir pakankamai aukšto lygio humanitarinio išsilavinimo”.

„Mes tarp inžinerijos ir kūrybos dedam lygybės ženklą”, – vicemerą patikino gimnazijos direktorė, prisipažinusi, jog viliasi, kad gal bent abiturientai mokslo metus galės baigti ne nuotoliniu būdu.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Stiprinamos uostamiesčio gimnazijų universitetinės klasės

Klaipėdos savivaldybė tobulina miesto gimnazijų universitetinių klasių veiklos modelius, skatindama glaudesnę mokyklų, aukštojo mokslo institucijų ir verslo partnerystę. Sprendimais siekiama ...
2025-03-18
Skaityti daugiau

ELTA

Klaipėdietė siūlo mokiniams mokyklose uždrausti naudotis telefonais ir planšetėmis (1)

Siekiant pagerinti mokinių pasiekimus ir ugdymo kokybę, siūloma uždrausti jiems mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais ir planšetėmis. Tai numatančias Švietimo įstatymo ...
2025-03-17
Skaityti daugiau

Švietimas

Moksleivius ir mokytojus mokys DI pagrindų

Lietuvoje startuoja inovatyvi edukacinė programa „Experience AI (Pažink DI klasėje)“, kuria siekiama 11-18 metų mokiniams ir jų mokytojams suteikti teorinių ...
2025-02-12
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
Loading
Share This